Що е то "несъобразена скорост"?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Сря Апр 25, 2012 01:16

Знам, че не сме "граждански" форум, в който да се обсъждат неща от ежедневието и живота, но темата е страшно наболяла! Обзалагам се, че всеки от вас чува за "несъобразената скорост" всеки ден!

Като хора-автомобилисти ми е интересно какво е вашето мнение за недоразумението "несъобразена скорост"! Одобрявате ли това "измиване на ръцете" на КАТ? Какво изобщо значи този абсурд? Аз лично все още не съм срещнал по-върл "съперник" от мен на въпросния "термин", който е винаги най-удобен за "изясняване причината" на дадено ПТП, но и в същото време не съм срещнал някой, който да ме обори, че това "обяснение за ПТП" е обективно и правилно!
Не искам тази тема да се превръща в "Дамян срещу всички на тема "Що е несъобразена скорост?" :mrgreen: - напротив - просто моето мнение за това "нещо" е крайно негативно и го заявявам директно! Иска ми се да видя какво мислите вие като хора, които се занимават повече с автомобили отколкото "обикновените" хора, както обичам да наричам останалите :mrgreen:, и може би сте мислили повече над това недоразумение.
Просто ми е писнало да споря с хора, които си нямат и представа от автомобили, физични закономерности при ПТП и други подобни, а в същото време си мислят, че знаят всичко по материята без в същото време да осъзнават колко невъзвратимо зле са :mrgreen:, което е най-дразнещото в случая :wink: :evil: :lol: И в крайна смета това е причината, поради която реших да направя тази тема 8) :wink:

Прилагам и един Закон за движение по пътищата, в който няма абсолютно нищо, което да опише какво значи "несъобразена скорост" :mrgreen: Също абсурдно, но факт :P

Надявам се темата да не остане само на първа страница (или само с едно мнение :mrgreen:), затова очаквам някаква подкрепа или опозиция :D :D
Последна промяна beta_racing на Чет Апр 26, 2012 23:16, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот vikikos » Сря Апр 25, 2012 10:22

За мен първо е важно какво е "съобразена скорост" и след това,всички последици извън рамките на това понятие са породени от "несъобразена скорост".А съобразената знаем какво е - съвкупност от всички фактори в момента на управление:водач,други водачи,метео условия,автомобил и неговото състояние!Един детайл в някой от тези фактори да не е пресметнат и изпълнен правилно и води до последствието породено от "несъобразеност".
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Сря Апр 25, 2012 11:05

Значи с няколко думи според теб "съобразена скорост" (понятие, което също липсва в ЗДВП!) е скорост, при която "всичко е ОК", а "несъобразена скорост" е скорост, при която има ПТП, така ли да го разбирам? Е то тогава излиза, че шофьорът винаги е виновен! Много ясно, че когато има ПТП, нещо не е наред! А къде отидоха понятията "разрешена" и "превишена" скорост? :wink: Те май са на заден план! Защо ли...защото никога, ама абсолютно никога полицаите не могат да ги докажат с голяма точност! Едно от нещата, които "използват", е спирачният път...а, ако шофьорът не е започнал да спира веднага и спирачният път е по-къс отколкото в действителност е трябвало да бъде (това няма и как да се знае дори)? А ако въобще няма спирачен път?! По тази логика, може ли изобщо спирачният път да бъде някакво обективно "мерило" за скорост? Ааа...ми не, разбира се - важното е полицаите да си "свършат работата" - в протокола да пише "несъобразена скорост" и готово :mrgreen: Ама това решава ли проблема с катастрофата? Намира ли се истинският виновник?
Може ли винаги шофьорите да излизат виновни заради "несъобразена скорост"? Как, например, машинистите на влаковете биват оневинявани (с право, разбира се!) при произшествие с влак? Там може да се види с каква скорост машинистът е управлявал влака (точната скорост!) - ако в момента на удара е била позволена, то машинистът е автоматично невинен! Ако скоростта е била по-висока, т.е. превишена, тогава вече... Няма "несъобразена скорост", няма подобни глупости - ясно и точно!

И друго - за какви метеорологични условия говорим? Кажи ми с колко трябва да се кара на чисто нов път в дъждовно време (пътят е изцяло мокър), извънградско? Искам да знам "съобразената" скорост на този път колко е! Съответно с колко трябва да карам на правите, с колко в по-леките, с колко по-острите завои? Ама сега идва и превозното средство - скоростта трябва да се "съобрази" и с неговите възможности. После идва и шофьорът - той пък колко може да кара! Може и още няколко фактора да изброя! То накрая излиза, че, ако не в най-лошия случай да си бутат колите :mrgreen:, за дядо Петко от с. Горноуйново с 30-годишния Москвец, например :wink:, "съобразената" скорост за въпросния път + неговите и възможностите на колата му ще трябва да е не повече от 20-30 км/ч (ама т'ва е според мен, а според теб/полицая/други хора - един Бог знае колко И ВСЕ РАЗЛИЧНО :wink:), а скоростта за опитния състезател г-н Еводевятков (разбира се с автомобил Мицубиши Лансер ЕВО 9 :lol:) ще бъде различна и съответно по-висока, "съобразена" :lol: с по-големите възможности на колата му и с неговите невероятни умения! Разбира се, говорим за скорост до максимално РАЗРЕШЕНАТА 90 км/ч - не говорим за превишена скорост!
Ама като стане катастрофа я с единия, я с другия (със "съобразените" скорости от по-горе), полицаите пак ще кажат - "Ооо, несъобразена скорост с пътните условия дядо Петко/г-н Еводевятков!" :wink: Защото те тези работи (катастрофи с РАЗРЕШЕНА скорост) си стават и в живия живот, само че винаги причината, която пишат полицаите е "несъобразена скорост"...по-горе стана ясно защо :wink:

За какво говорим, бе, хора, това закон ли е? Някой да преценя ПОСТФАКТУМ с колко трябва да кара даден шофьор? WTF?! :mrgreen: Законът за какво е направен, знаците по пътищата за какво ги слагат? Караш си на ограничение 60 км/ч с 55-60 км/ч, излиза ти куче на 10-20 метра, съответно не можеш да спреш (просто и да искаш няма време - НЕВЪЗМОЖНО Е, а караш с РАЗРЕШЕНА скорост!), удряш го и това се води "несъобразена скорост"?!?!?! Е, с какво и КАК (най-важното) да я съобразя тази скорост (говоря за случая с кучето)? Лошото е, че в много, много случаи в ролята на кучето са хора - в голям процент от тези много, много случаи това са ЗАБЛЯНИ ХОРА, КОИТО НЕ СЕ И ОГЛЕЖДАТ ДОРИ! Защо шофьорът да е виновен в тези случаи?! Просто нямам думи...

Аз, ако съм един адвокат, ще си изкарвам хляба само по тази "точка". А колко много такива парадокси има още... :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот Ferjancz » Сря Апр 25, 2012 11:49

Този уродлив термин, върлува по нашите земи от много време и е в угода както на "ограните", така и на администрация. И веднага давам пример - преди години имах едно ПТП през зимата. Беше точно завалял първия сняг (обилно). Както можете да се сетите сняг не беше чистен, а си имаше доволно. Стигайки до едно Т-образно кръстовище, спирайки за него, в пресечката по която идвах влезе камион, не можах да спра ( въпреки ниската ми скорост, то как ли точно се спира върху киша) и се ударих в камиона. Няма да коментирам 5-те часа чакане на КАТ. Акт получих аз, защото съм бил навлязъл в насрещното платно и съм предизвикал ПТП. Разбира се причината бе "несъобразена скорост". На въпроса ми - каква е съобразената скорост и може би трабва да си бутам колата за да не става подобен инцидент, не ми беше отговорено нищо. И сега, ако го нямаше този уродлив термин, полицаите (ако сме в нормална държава) трябваше да напишат, че поради непочистено платно за движение и наличието на много сняг се е случил инцидетът. Но при така съставен акт, аз момнетално завеждам дело срещу общината и им разпуквам задниците от съдилища за една, как да кажа, приятна сума с приличен брой нули :mrgreen: Е да ама не, има една приказка. По този начин адмистрацията е с въразни гащи. А другия момент е повишаването на корупцията, което е факт. "Еми няма начин ще пишем!" или "Какво ще правим сега, да пишем ли?" - последващите реплики са ви ясни на всички. Но пък докато полицаите не започнат да взимат големи заплати , както примерно е в Германия, както и други облаги покрай факта, че са полицай, термина "несъобразена скорост" ще им служи вярно. Разбира се за да се случи това критерийте за подбор на кадри трябва да са адски затегнати. А иначе как се става редови полицай в Германия и какви облаги получава човек като такъв, мога да ви разкажа някой друг път. :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Сря Апр 25, 2012 12:20

Точно, ама точно това имах предвид и аз! За моя радост, досега не ми се е случвало нещо подобно и не го пожелавам на никого (въпреки, че на ден стават десетки такива инциденти!). "Несъобразената скорост" за мен е един омагьосан кръг на закон-полицаи-шофьори-администрация-съд-закон...нещо от този род. Но при всички случаи е винаги в ущърб на обикновения водач (особено пък, когато спазва закона).
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот vikikos » Сря Апр 25, 2012 23:05

Много ясно,че щом ти си се блъснал,значи си виновен.И какво е виновен снега,ако беше изчистен,щеше да искаш да е подсушен пътя ли!?Докато не спрем да търсим вината другаде освен в себе си - няма да разбираме и други словосъчетания!Оставете куките,те си бачкат,като всеки средностатистически бУгарин - ден да мине,друг да дойде!
п.с Дамяне,не знам с кво се занимаваш,ама се радвай,че не си станал адвокат,братчето ми,щеше да умреш от глад :wink:
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот Ferjancz » Чет Апр 26, 2012 09:41

vikikos написа:Много ясно,че щом ти си се блъснал,значи си виновен.И какво е виновен снега,ако беше изчистен,щеше да искаш да е подсушен пътя ли!?Докато не спрем да търсим вината другаде освен в себе си - няма да разбираме и други словосъчетания!Оставете куките,те си бачкат,като всеки средностатистически бУгарин - ден да мине,друг да дойде!
п.с Дамяне,не знам с кво се занимаваш,ама се радвай,че не си станал адвокат,братчето ми,щеше да умреш от глад :wink:



Тук може би очакваш да ти се каже "ДА, прав си , точно така е, как не се стихме по-рано" съпроводено с бурни аплодисменти от залата! :mrgreen: По твоята логика, ако скочиш в дупка, спукаш гума или счупиш нещо по окачването и се изплющиш в кола идваща срещу теб, ще си ти виновния? Ми браво, очевидно или не си попадал в такава ситуация или си просто крайно нивен. Разбира се, че е виновен снега, който и да попадне в подобна ситуация, изхода ще е подобен. И ще продължавам да го твърдя, защото институцийте не си вършат работата и те са тези, които търсят вината другаде, а не в себе си, ползвайки такива безумни извинения като "несъобразена скорост", примерно. Иди и се разходи по другите държави да видиш, как се поддържат пътища и инфраструктурата като цяло и тогава пак ела и ми говори за "подсушени пътища" и тръсене на вина "не другаде, а в себе си". Защото в една Босна например, където до вчера се стреляха, са в пъти по-отговорни от нас и примери мога да ти дам, ама има ли смисъл, да не говорим за "белите" държави на запад от нас. И точно защото в България се работи на принципа "ден да мине друг да дойде" сме на този хал. Сполай ти ! :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Чет Апр 26, 2012 11:50

vikikos написа:п.с Дамяне,не знам с кво се занимаваш,ама се радвай,че не си станал адвокат,братчето ми,щеше да умреш от глад :wink:
Ама ти май нищо не направи, за да ми дадеш някакви контра доводи на дългото ми мнение отгоре. Което на какво ме навежда... :wink:

Още чакам да ми кажеш каква трябва да е "съобразената скорост" на мокър път с нов асфалт :wink: Но май няма и да можеш да го направиш, защото тя за всеки човек ще е различна (според възможностите му, според колата му, според преценката му и т.н.), а "май" законът трябваше да е еднакъв за всички или и тук не съм прав?
И за да ти направя задачата още по-трудна :twisted:, ще те попитам следното нещо: става катастрофа, изкривени ламарини, ала-бала. На сух път. Да, ама докато полицията дойде (както знаем, а и от случая с Павлин, се бавят доста) завалява дъжд. Съответно пътят се намокря. Как ще докажеш на полицаите, че е било сухо по време на инцидента? Те какво ще пишат - ясно е, че ще е "несъобразена" :mrgreen:, ама "несъобразена" с кое? :wink: Абе изобщо голям смях е това! Жалко, че все още някой правист не се е заел с него, защото ще ги изрине, "братчето ми" :wink:

Значи - някой ти засича пътя, когато ти си с предимство, на него му пишат акт (дотук добре), ама и ти имаш санкции, защото ти пишат "несъобразена скорост", тъй като не си карал с такава скорост, че да предотвратиш удара!!? Пак казвам, че говоря само за случаи с разрешена скорост, която обаче как ще докажат? Затова е много лесно - просто пишат "несъобразена" и готово :wink: Как е? Честно ли е спрямо шофьора, чиито път са засекли? Виждал такъв случай и мога да го покажа! Сигурно има и още доста такива :wink:

Има едно много хубаво нещо в Русия - камери в колите! Много руски клипчета съм изгледал из youtube и съм направо потресен по какъв нелеп начин стават повечето от катастрофите. След като е ясно, че катастрофите по цял свят, включително, разбира се, и България, са причинени по общо взето същите причини (то няма и какво друго да е), а при нас в 99% от случаите пишат като причина "несъобразена скорост" :evil:, направо нещо ме гложди отвътре за тоталната несправедливост, която имаме тук!
Никога допреди малко не се бях ровил да видя дали тези камери в Русия са задължителни, защото клиповете из интернет са прекалено много, ако просто хората сами си слагат камери в колите, а след това пък се занимават да ги качват в интернет :wink: Оказа се (или поне доколкото аз се разрових), че наистина към Август 2011 камерите не са задължителни, но явно в Русия е имало обществени дебати или нещо от сорта за тяхното задължително поставяне именно с цел придобиване на по-голяма (според мен - основна) яснота при инцидент. И заради това си мисля, че клиповете (и съответно камерите) са толкова много. Това е доста добра статия по случая.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот vikikos » Чет Апр 26, 2012 22:03

Ей,умници,имам си по-важни неща за вършене от това да пиша глупости в някъв форум!Живейте и си ШОФИРАЙТЕ,както можете,дано няма те неприятни ситуации!Нямам намерение да обяснявам неща,дето сина ми на 6г. си ги обяснява сам!
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Чет Апр 26, 2012 22:32

vikikos написа:Ей,умници,имам си по-важни неща за вършене от това да пиша глупости в някъв форум!Живейте и си ШОФИРАЙТЕ,както можете,дано няма те неприятни ситуации!Нямам намерение да обяснявам неща,дето сина ми на 6г. си ги обяснява сам!
Работата е ясна :D

Благодаря ти, че се включи в дискусията все пак. Моля, не оставай с лоши чувства. Все пак всеки си има мнение и си го отстоява с конкретните доводи, които явно ти не можа да обориш, а реши да напишеш мнение като последното твое!

Пожелавам ти също безаварийно шофиране, за да не се срещнеш с поредния парадокс! Нека всички си го пожелаем!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот vikikos » Чет Апр 26, 2012 22:57

Ти все още мислиш,че ще споря за да доказвам нещо...няма нужда,аз поне нямам,а парадоксите са навсякъде!Само да те питам,мислиш ли,че ако ти (предполагам шофираш) и да речем една 18 годишна,силиконова близалка,със стаж 150км. на колата с У и карате два идентични автомобила при условията от инцидента на Ферианц!Мислиш ли,че нейната "несъобразена скорост" ще е колкото твоята (не знам какъв шофер си :mrgreen: )!?И виж сега колко е ПРОСТО: Ако Ферианц (само пример,на всеки може да се случи) беше съобразил какво ще се случи,ако натисне спирачка с 5м. по-късно...сега тоя пример нямаше да го има!Айде гугутки,обичам Ви и трябва да се кара,колкото повече - толкова по-бързо!
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Що е то "несъбразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Чет Апр 26, 2012 23:10

vikikos написа:Ти все още мислиш,че ще споря за да доказвам нещо...няма нужда,аз поне нямам,а парадоксите са навсякъде!Само да те питам,мислиш ли,че ако ти (предполагам шофираш) и да речем една 18 годишна,силиконова близалка,със стаж 150км. на колата с У и карате два идентични автомобила при условията от инцидента на Ферианц!Мислиш ли,че нейната "несъобразена скорост" ще е колкото твоята (не знам какъв шофер си :mrgreen: )!?И виж сега колко е ПРОСТО: Ако Ферианц (само пример,на всеки може да се случи) беше съобразил какво ще се случи,ако натисне спирачка с 5м. по-късно...сега тоя пример нямаше да го има!Айде гугутки,обичам Ви и трябва да се кара,колкото повече - толкова по-бързо!
След като видях това, което току-що ти написа, на 100% ми стана ясно, че не си прочел нацяло първото ми мнение, което бе в отговор на първото твое (с образните "дядо Петко" и "г-н Еводевятков" :wink:). Та, ти ми кажи дали е скоростта за "близалката" и за мен ще е еднаква - в онова мнение питах практически същото, само че там, както стана ясно, героите не бяхме "близалката" и аз, а дядото и г-на :wink: И трябва ли законово да е различна? Нали максималната разрешена е еднаква за всички? За какви съобразени говорим тогава? Нали знаеш какво става, когато се намеси субективният фактор - няма закон, а тълкуване :wink:

А отговори на предните мои питания към теб така и нямам :wink: .............а няма и да имам :mrgreen:
Последна промяна beta_racing на Чет Апр 26, 2012 23:17, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот vikikos » Чет Апр 26, 2012 23:17

Знаеш ли,по-добре питай някой катаджия!!!Он ке ти обясни!
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Чет Апр 26, 2012 23:21

Виж, вече минаваме към заяждане. Ти не можеш да ми отговориш на конкретните въпроси, които сам ме провокира да те попитам, и съответно аз не мога да получа адекватен отговор. Защото на нещо неадекватно ("несъобразената скорост"), няма как да е има адекватен отговор :wink:

Така че нека да си пожелаем лека вечер и отново ти благодаря, че се включи в дискусията, която реално водим само трима човека :(

Наистина бих се радвал, ако повече хора се включат, защото заради това страдат колеги...всеки ден! Не го пожелавам на никого!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот Иван Шопов » Пет Апр 27, 2012 11:00

Ето Ви едно прясно клипче по темата:

http://vbox7.com/play:b51840bbbc

Както е казано и в репортажа - при подобни случки катаджиите пишат наистина акт за "несъобразена скорост". В случая надали ще пишат сами на себе си, но е факт, че 99% от ПТП-тата в България се "оправдават" с подобни аргументи.
Личното ми мнение е, че дефиниция на "несъобразена скорост" няма. Единствената възможа е "Скорост над 0 км/ч", зашото след помръдване на автомобила от място вече е възможно да има случки като от клипчето.
Факторите за инциденти са много - скорост ( "Кой? Аз ли не мога да го изпреваря тоя?"), осветление (почти всички си регулират фаровете "на око"), гуми ("Ще изкарат още един сезон, майната им!"), окачване ("Баш сега няма как да дам толкова пари за амортисьори!") и т.н. и т.н.
Не може да очакваме в държава, в която дълги години преобладаваха соц возилата и за тях се чакаше с години да има разумна и обективна преценка на пътната обстановка във всеки един момент. Желанието да караш най-лачената, най-бързата и най-наточената кола за съжаление в доста случаи изиграва лоша шега. Неуважението към другите участници в движението - също.
Всеки от Вас е пътувал в чужбина и вероятно сте забелязали каква е разликата в така наречената "култура на движението". На някой налага ли му се да присветква, да подсвирва, да псува по този отпред, освен ако не е друг нашенец? :)
В крайна сметка ако трябва да дам "моята формулировка", то- "несъобразена скорост" е скоростта, при която в кризисна ситуация е невъзможно правилната реакция да изпревари ПТП-то.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron