Що е то "несъобразена скорост"?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Вто Юли 10, 2012 20:22

Извинявам се, че отново ви занимавам, но докато е прясно да го кажа :lol: :lol:

Преди час гледах новините и споменаха за една катастрофа между бус и патрулка във Варна. Доколкото разбрах (защото като започна тази новина не бях в стаята с телевизора) шофьорът на буса е виновен, защото бил излязъл от някакъв склад и засякъл патрулката, която се движела по улицата. Дотук добре :wink:

Да, ама както по принцип НЕ става с "простосмъртните" шофьори, на полицая, управлявал патрулката, незнайно как е написано, че е бил спазил ограничението от 50 км/ч, а спирачен път нямало, защото се опитал да избегне внезапно излезлият бус, хехе :mrgreen: :mrgreen: Питам аз: по всестранно разпространената логика, полицаят не можа ли да си съобрази скоростта, за да не се удари в буса :mrgreen: :mrgreen: Нали, много е гадно така да се говори постфактум? А как засякоха, че скоростта е била в ограничение :lol:

Къде са журналистите сега да попитат защо в този случай няма "несъобразена скорост"? Нямам нищо против полицаят, карал колата, - просто се ядосвам, че в случай, в който на мястото на патрулката има цивилна кола, скоростта ще е "несъобразена", а не "в позволените 50 км/ч", както е в момента :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот GT 51 » Вто Юли 10, 2012 22:27

След случката ми с кола на НСО , ако не бяха хванали шофера им с алкохол, аз го отнасях, така ми споделиха ченгелите,сега имаш същия случай...кола със специален режим, почти няма шанс да се докаже каквото и да било, освен пробата с алкохол или счупено предно стъкло ,заради неслагане на колан.Колегата с буса , е трябвало да иска алкохолна проверка....само така ще се спаси...и този ред на мисли, ама не ми се пишеше миналата седмица...една от ваще кметици в Пловдив лекинко посгазила две деца и се покрила.После я хванали.Акт и написали и забележи...в акта пише несъобразена скорост в населено място...така казаха по Дарик...Естествено кмета я оправда, тя си плати и така....даже и акта ще и отменят....Наздравец 8)
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Вто Юли 10, 2012 23:46

GT 51 написа:След случката ми с кола на НСО , ако не бяха хванали шофера им с алкохол, аз го отнасях, така ми споделиха ченгелите,сега имаш същия случай...кола със специален режим, почти няма шанс да се докаже каквото и да било, освен пробата с алкохол или счупено предно стъкло ,заради неслагане на колан.Колегата с буса , е трябвало да иска алкохолна проверка....само така ще се спаси...и този ред на мисли, ама не ми се пишеше миналата седмица...една от ваще кметици в Пловдив лекинко посгазила две деца и се покрила.После я хванали.Акт и написали и забележи...в акта пише несъобразена скорост в населено място...така казаха по Дарик...Естествено кмета я оправда, тя си плати и така....даже и акта ще и отменят....Наздравец 8)
Владо, забравяш, че т.н. "кола със специален режим" е СЪС специален режим само когато има звукова и светлинна сигнализация :wink: В този случай патрулката си е абсолютно обикновена кола :!: Това, че вътре има полицаи и мисленето ни е обременено, че щом са полицаи, видиш ли, "става лошо", е друга работа :wink:

Не знам какъв е бил твоят случай, но ако ти си бил невинен независимо от алкохолната проба на шофьора на колата на НСО....тогава защо да си виновен - само защото е шофьор на НСО ли :lol: Отново обременяване :wink: Няма за какво да си говорим..........всичко е толкова трагикомично, че няма накъде повече :cry: :cry: :cry:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот GT 51 » Сря Юли 11, 2012 00:05

Гарван гарвану око не вади....нали знаеш...в моя случай нямаше звукова сигнализация и светлинна, макар , че беше налична...Макар , че съм невинен ,колата е на НСО...и както си говореха ченгелите с пияндето, имах чувство , че са гаджета..но както и да е...някой ден ще ти обясня инцидента на живо....Обаче словосъчетанието "несъобране скорост" остава...поне за сега , и до промяната на новото гласуване на закона....ако се предложи де... :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот NINJAA » Сря Ное 07, 2012 12:42

beta_racing написа:Знам, че не сме "граждански" форум, в който да се обсъждат неща от ежедневието и живота, но темата е страшно наболяла! Обзалагам се, че всеки от вас чува за "несъобразената скорост" всеки ден!

Като хора-автомобилисти ми е интересно какво е вашето мнение за недоразумението "несъобразена скорост"! Одобрявате ли това "измиване на ръцете" на КАТ? Какво изобщо значи този абсурд? Аз лично все още не съм срещнал по-върл "съперник" от мен на въпросния "термин", който е винаги най-удобен за "изясняване причината" на дадено ПТП, но и в същото време не съм срещнал някой, който да ме обори, че това "обяснение за ПТП" е обективно и правилно!
Не искам тази тема да се превръща в "Дамян срещу всички на тема "Що е несъобразена скорост?" :mrgreen: - напротив - просто моето мнение за това "нещо" е крайно негативно и го заявявам директно! Иска ми се да видя какво мислите вие като хора, които се занимават повече с автомобили отколкото "обикновените" хора, както обичам да наричам останалите :mrgreen:, и може би сте мислили повече над това недоразумение.
Просто ми е писнало да споря с хора, които си нямат и представа от автомобили, физични закономерности при ПТП и други подобни, а в същото време си мислят, че знаят всичко по материята без в същото време да осъзнават колко невъзвратимо зле са :mrgreen:, което е най-дразнещото в случая :wink: :evil: :lol: И в крайна смета това е причината, поради която реших да направя тази тема 8) :wink:

Прилагам и един Закон за движение по пътищата, в който няма абсолютно нищо, което да опише какво значи "несъобразена скорост" :mrgreen: Също абсурдно, но факт :P

Надявам се темата да не остане само на първа страница (или само с едно мнение :mrgreen:), затова очаквам някаква подкрепа или опозиция :D :D


Този "тремин" едва ли ще издържи в съдът, тъй като н ее посочен в закона. А путната обстановка, не включва дупките по пътят! Търсете си правата в съдът. Не дължите никакви разходи, освен ако не сте си наели адвокат. Като го питаш в съдът бай полицай, колко ти е спирачният път , ако го има и какви конструктивни замервания направи , ще увисне .
Спирачките хабят гориво. Предвиждайте! :)
Аватар
NINJAA
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 21, 2012 12:28
Име: Емилиян Иванов

Предишна

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта

cron