Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот doctor » Съб Фев 18, 2012 19:14

Притежавам Хонда 1500куб. с малко подобрения предимно гаражни. Тъй като след месец стартира аматъорския шампионат водим големи спорове дали моята Хонда ще е конкурентна в S1 стоковия клас. Много хора ме съветват да я продам и със същите пари да си взема Пежо 106 или Саксо с което да постигна по добри времена. Аз лично се надявам да карам около 1,05-1,06 ама ми се струва че Сивика не може да стои както стои Пежото. Знам ли, просто се двуомя как да постъпя. И не на последно място, не съм тръгнал да ставам шампион при аматъорите. Искам да постигна по лесно ниско време за обиколка ама дали със Сивика ще мога или да скачам на Пежо/Ситроен.
Кола без турбо, е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти прави кеф
Аватар
doctor
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 00:58
Име: Венцеслав Величков

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот BOXER » Съб Фев 18, 2012 23:17

Във С1 Хондите са окупирали призовите места,но повечето май са 1.6 160к.с.Ти с кой двигател си?Не зьабравяй,че освен на Дракон се кара и в Кюстендил и в Плевен,който са доста технични писти.Там от по-голямо значение е окачване и спирачки отколкото мощноста.Ако двигателя ти има ресурс,сложи едно хубаво окаване,хубави дискове и накладки и си карай Хондата.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот doctor » Нед Фев 19, 2012 17:21

Моя двигател е 90к.с. ама малко сгъстен де. Но мисля че не е достатъчно силен колкото другите 2 марки. Аз ще участвам предимно на Дракон-а че другите са ми далеч. Трябва маи да се пусна с някои Пежо или Саксо на драг да видя те колко са силни, а за стоенето нямам и идея.
Кола без турбо, е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти прави кеф
Аватар
doctor
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 00:58
Име: Венцеслав Величков

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот BOXER » Нед Фев 19, 2012 21:48

Аз мислех че си 16v ,но ако искаш първо пробвай с тази кола ако не си карал,после виж да си вземеш нещо друго..Но Определно с този двигател 106 и Саксото ще имат предимство над теб.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот doctor » Пон Фев 20, 2012 19:53

Ами те всички хонди 1500 са си 16 клапана, ама аз съм сложил глава от 1600 за по сигурно сгъстяване. Обаче щом Хондите са водещи значи колата ми си е фаворит и добре че не се навих да я продам и да си навлека някои проблеми.
Кола без турбо, е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти прави кеф
Аватар
doctor
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 00:58
Име: Венцеслав Величков

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот BOXER » Пон Фев 20, 2012 21:59

В С1 призовите места са резервирани.Трябва ти доста сериозни модификации,ако искаш да се бориш някога за първите места.Както казах Хондите са с 1.6 16V В-тек мотори и разликата с твойта е огромна.На Калояново особедно ще си личи заради дългата права и по-бързите завой.На спънатите писти може да имаш шанс при добро окачване,спирачки и здраво каране,но на голямата писта мощноста е от огромно значение.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот школата » Пон Фев 20, 2012 22:33

На писта "Дракон" има 3 места, които са много спецефични и от тях се печели много.Другото много важно нещо от което се печели е- късното спиране преди завоя .Ако използваш 100 % от възможностите на колата ще успееш.
Rally School Pavel Jekov
Аватар
школата
 
Мнения: 171
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:55
Местоположение: СОФИЯ
Име: RALLY SCHOOL PAVEL JEKOV

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот BOXER » Вто Фев 21, 2012 17:35

Oт kъсното спиране се печели найстина много,но тогава не трябва да жалиш средства за спирачките и да сложиш хубави накладки и дискове,защото късното спиране си е голямо натоварване за системата и ако не са качествени компонентите, ще се видиш в приключение.Казвам го от личен опит.В клипчето се вижда.Аз направих грешка с избора на накладки и ме предадоха,точно при късното спиране след правата.
http://vbox7.com/play:f18b890c4c
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот kiko » Вто Фев 21, 2012 17:49

:mrgreen: Почти да успееш да завиеш :mrgreen:
Доста неравнопоставен от към техника двубой.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот tojaga » Вто Фев 21, 2012 18:06

На същото състезание и аз изпуснах същият завой, не защото са ми лоши накладките и дисковте, а защото гумите прегряха и се получи същото недозавиване както при теб.
Аватар
tojaga
 
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 23:43
Местоположение: София
Име: Евгени Драгнев

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот BOXER » Вто Фев 21, 2012 18:19

При мен проблема беше от спирачките.Просто педала ми стана като камък и колата не намали.Но при всяко начало се правят грешки.Аз съм доволен, че в дебютото ми съзтезание успях да стигна до двубойте и там отпаднах от Кръстев с Клиото.За другия път вече ще си знам в какво точно да вложа повече,че да няма издънки.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот doctor » Сря Фев 22, 2012 12:48

Благодаря на всички за мненията, оставам си с Хондата. Оказа се че не отстъпва на другите автомобили. Записвам се за S1 и S2 за да може да покарам повече на пистата. Може да заваря още някое желязо за да не се накланя много. Поздрави и дано се получи добро каране.
Кола без турбо, е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти прави кеф
Аватар
doctor
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 00:58
Име: Венцеслав Величков

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот BOXER » Сря Фев 22, 2012 19:03

Нямаш право да караш в клас С1 и С2 в едно съзтезание.Колата ти има право да участва само в класа в който попадаш по кубатура на двигателя.И внимавай да не завариш нещо дето ще те прати в клас модифицирани.Запознай се подробно с правилника за съзтезания от този тип ;)
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот doctor » Сря Фев 22, 2012 19:19

Може да участваш където искаш, ето запитването ми към Искрен и отговора му:

Може ли един състезател да участва в 2-3 различни класа с една и съща кола. Примерно със кола 1600куб. да вземе участие в S1, S2 и S3. Ако може каква такса трябва да заплати 30 или 90лв. Регламента съм го чел но все пак е малко неясно за мен. Поздрави.


Искрен: Точно по този въпрос имаме промяна за тази година и ДА, възможно е да се участва така. За всеки клас се плаща отделна такса, както и се изпраща отделна заявка.

Така може да се получи да има едни и същи фаворити ама знае ли човек, пък аз може да си карам по дълго време.
Кола без турбо, е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти прави кеф
Аватар
doctor
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 00:58
Име: Венцеслав Величков

Re: Honda, Peugeot или Citroen за Таим Атак

Мнениеот BOXER » Сря Фев 22, 2012 19:26

Странно.Като излезна правилника преди около 2 месеца,пишеше друго нещо.Но щом така са решили.Да вземат тогава и да променят абсурда с наказателните точки за коланите,че колкото и да го мисля,аз не схващам логиката да те наказват че си обезопасяваш живота и то с нещо което не ти дава предимство пред другите автомобили.

ПП
Сега разгледах правилника пак и видях някой промени с първоначалния който го имаше.В първия нямаше и точката в която се обеснява за Нитро системите и тн.Както и да е.До първия старт може и други неща да се променят.Този сезон така и иначе ще го пропусна.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта

cron