Кола до 1600сс моя проект

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Jack M » Нед Окт 23, 2011 00:42

Здравейте мисля в Ладово купе да сложа 1600сс верижния мотор 4-2-1 изпускателна,билщайн амортесиеори ,редена кутия,
4,44дифф с шпер,ролбар корито и колан Спарко Oz racing 15ки. По мотора 328градусов вал бутала мале ,големи клапани ,шрик пружини,олекотени биели,Мега и др за сега търся купе което почти имам само частите ми остават

Мнения знам че ще кажете че Ладите са отживелица но една мн добре направена Лада може да бие доста от западните коли
Jack M
 
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 20:45
Име: Ivan Markov

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот michev68 » Нед Окт 23, 2011 01:06

Че може може, ама трябва и някой да я кара, а там приятелю нещата не стоят толкова просто.Както казва един приятел /бивш шампион на писта и планинско точно с лада/, след нея всичко друго са коли за инвалиди, тоест стоят на пътя, спират и завиват :D . И не на последно място - не се заблуждавай, че там ще ти е по-евтино, отколкото с западна кола, гумата винаги е гума, литър бензин си е литър бензин, хубав колан и седалка също не правят разлика дали ги слагаш в лада или мерцедес. Върл фен съм на ладите, не ме разбирай погрешно, просто си прецени нещата и успех :D .
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Jack M » Нед Окт 23, 2011 01:41

поне ще е по интересно а й нямам милиони за да си купя др кола и там всичко вече е двойно и без спонсори си умрял с ладата поне квото и да се счупи удари на отпадаци има купища а па цел двигател за 92лв зе един познат и с още 400лв го напрай и изграда на стартчета саксо ВТС го слагаше в малкия си джоб :)) ДЕТ И САКсото е 1.6 и е с предно
Jack M
 
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 20:45
Име: Ivan Markov

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот D.Nikolov » Нед Окт 23, 2011 19:52

Jack M написа: изграда на стартчета
:mrgreen: ако си от ония драг маняци - объркал си форума
Jack M написа:цел двигател за 92лв зе един познат и с още 400лв го напрай
с тия пари и части може да си спретнеш само нещо за разходки
Ако искаш да се мериш със колите в Х2 -
michev68 много точно ти каза. Може да ти излезе и по скъпо от на конкурентите.
Последна промяна D.Nikolov на Нед Окт 23, 2011 20:11, променена общо 1 път
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот BOXER » Нед Окт 23, 2011 20:06

НЕ искам да ти секвам желанието.Ама не ти трябват много пари за да подкараш кола коялто заводски е много по бегачка от правена Лада.Ладата с тия части дето ги изброй ще стъпи 3000 хил.лева.За тези пари може да си подготвиш и Голф 2 16V ,Рено 19 16V, Clio 1.8 16V.Това са само малка часто от автмобилите който се поместват в тези цифри,но резултата ще е доста по-добър :)
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот kiki » Нед Окт 23, 2011 21:15

тия части са повече от 3000лв ,а със толкова пари неможе да подготви нито лада нито една от другите коли
Аватар
kiki
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 14:24
Местоположение: Плевен УЧИНДОЛ
Име: кирил димов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот BOXER » Пон Окт 24, 2011 07:44

За 3000лв ще има по вървяща кола от Лада която е 1000 лв и са набутани още 2000хил.лв.Това искам да кажа :)
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Jack M » Пон Окт 24, 2011 20:30

BOXER нали аз ще дам парите теб какво те бърка мой проблем си а ти с твоя голф 16в колко ;1,2,3,4,5,6,-10места имаш в класа ти до 2000кубика

Крум Крумов от Видин с неговата ЛАДА е шампион по крос до 1600 е какво тоя човек кат е с ЛАДА кво пак си я е направил и кара и не му пука дава времена винаги 1сек макс след 4Х4 автомобилите АА??? той кво кат е с Лада на отпадаци ли да я фърли секи се разполога според парите си ти с великио голф ли си почнал когато си почвал или .....
Jack M
 
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 20:45
Име: Ivan Markov

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот BOXER » Пон Окт 24, 2011 20:42

Първо неговата Лада струва колко една Импреза WRX с десен волан в Мобилето.
Второ да това ми е първата кола която съм си купил с цел да се забавлявам,и не ти държа сметка къде ще си даваш парите,а само малко ти подсказвам.Преди 2-3 години всеки си мислеше че от Лада ще си нарпави дрифтачка,но всички с Лада си взеха БМВ-та след това и си ги направиха тях :)
И не ме разбирай погрешно за влечението ми към Голф.Просто той ми изпадна за тва го взех него.Целта за кяото го взех е да карам зимата с него,а това ще го пуснах и на Тайм-атак си беше просто един експеримент,от който впрочем съм много приятно изненадан.
Дадох ти пример с Рена-та,,защото ги смятам за доста по-добри като платформа от Голф.
Ти си знаеш най добре,но няма да откриеш топлата вода :)
За да те успокоя,ще ти кажа,че ако мога ще си взема една Лада 7-ца пипната,но не за да си мисля,че ще я карам по съзтезания или че съм с бегачка,а защото просто ме кефи как изглежда и ме хваща носталгията :)
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот НРТЕАМ » Вто Окт 25, 2011 07:39

За 3000лв не можеш да направиш конкурентна Лада!Моята ми е излязла доста повече,но не съм давал времена,близки до на В.Николов или К.Димов.Давам ти ги за пример,защото гледам,че участват в темата,пък и колите са им сериозна конкуренция на западните.Ако искат,нека споделят ориентировъчна цифра.На Митко Стоилов според теб колко по 3000лв му струваше колата?Не се заблуждавай,че като е Лада е ефтино.Винаги ефтиното излиза скъпо!Повярвай ми !
ТОВА,КОЕТО НЕ ТЕ УБИВА,ТЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН
0899748061
Аватар
НРТЕАМ
 
Мнения: 149
Регистриран на: Съб Яну 05, 2008 16:12
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Николай Тодоров

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Jack M » Вто Окт 25, 2011 10:13

Да така е трябват пари но просто според мен не значи че като си с ЛАДА си слаб винаги една кола може да е мн мощна но като пилота зад волана неможе да кара го правят смешен и когато колата не е толкова добра но извличаш всичко на макс от нея ще биеш този с бързата кола а й аз съм решил така със спонсор който да те спонсорира не е проблем колата
Jack M
 
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 20:45
Име: Ivan Markov

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот trouble » Вто Окт 25, 2011 11:13

Jack M написа:Да така е трябват пари но просто според мен не значи че като си с ЛАДА си слаб винаги една кола може да е мн мощна но като пилота зад волана неможе да кара го правят смешен и когато колата не е толкова добра но извличаш всичко на макс от нея ще биеш този с бързата кола а й аз съм решил така със спонсор който да те спонсорира не е проблем колата


Споко, никой не ти се смее че си с Лада. Хората ти обясниха, ама "кел файда..." Дано сглобиш нещо и да се пуснеш на рали. Гледат ми се Лади. Успех ти желая.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот burban » Чет Окт 27, 2011 00:59

Jack M написа:Да така е трябват пари но просто според мен не значи че като си с ЛАДА си слаб винаги една кола може да е мн мощна но като пилота зад волана неможе да кара го правят смешен и когато колата не е толкова добра но извличаш всичко на макс от нея ще биеш този с бързата кола а й аз съм решил така със спонсор който да те спонсорира не е проблем колата


Едно време помня Тихомир Златков с неговата Лада на отсечките със спускания как правеше по-няколко секунди на ВРЦ-тата колкото и нереално да звучи! Като имаш ннапредвид, че беше с един карбуратор, нормални колектори и т.н. просто нямам думи ... И до ден днешен мисля, че това е най-великия Български автомобилен състезател но това е друга тема вече ....
Иначе успех с ладата :)
burban
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 14:22
Име: Петър Димитров

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Jack M » Пет Ное 04, 2011 22:41

за триене !! :arrow:
Jack M
 
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 20:45
Име: Ivan Markov

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Koreeca » Сря Фев 22, 2012 14:46

Лада-та на Крум е правена от Ванков ... и BOXER е прав ... Тази кола е излязла доста пари на собствениците й, но до колкото знам, тя откакто е купена е бегачка, никога не е карана като семейна или ежедневна ... Колата е при Ванков от 1990++ година и тогава е било положено основното в нея, тя да бъде бегачка, а тогава е било по ефтино, сравнение с сега, но просто бегачковите части са били кът. Успех с начинанието и аз съм решил да купувам Лада и да я правя за тайм атак, но докато стигнем с теб, до класа на Ладата на Ванков със сигурност може вече да са ни минали 2-3 лади през рацете (и от нашите раце да са на отпадъци) и бог знае колко двигателя и скоростни кутии, а за по дребни части да не говоря :wink: Ако имаш въпроси относно ЛАДА питай ме и ако мога да ти помогна с радост ще го направя :wink:
Изображение
Аватар
Koreeca
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 19:28
Име: Венелин Венелинов

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта