Кола до 1600сс моя проект

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Koreeca » Чет Фев 23, 2012 22:39

За да не отварям нова тема питам тук, защото така или иначе, въпросите са относно лада и авотмобилизма. Какво трябва да се преправи/направи на Лада, за да може да й се искара паспорт от БФАС и тя да участва в състезания законно? И ако може като отговорите да ми дадете примери (Примерно за колан: да ми покажете кой колан точно отговаря на изискванията и да дадете линк към негова снимка или сайт в който се продава)

П.П. Надявам се, че автора на темата няма нищо против, аз да задам мойте въпроси в неговата тема?
П.П.2 Нямам предвид за двигателя или това колата да се направи да върви много!
Изображение
Аватар
Koreeca
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 19:28
Име: Венелин Венелинов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот BOXER » Пет Фев 24, 2012 07:50

Използвай търсачката горе в дясно.Всичко за което питаш е изписано тук.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот Koreeca » Пет Фев 24, 2012 13:22

Прочетох в сайта ба БФАС изискванията, но не разбрах следните неща:
1. Аз искам да карам Лада (2105), но не намирам фирма която призвежда роубар за Лада, съответно трябва да търся удостоверени от БФАС и ФИА лица, да ми конструират клетка и да ми я монтират в колата? А после при оглед от БФАС и ФИА те имат право да не я одобрят?
2. С гореспоменатата кола ще участвам в групи клас 1.6 (не знам кой са точно групите :oops: ), но ако сложа турбо или компресор, имам ли право да участвам в същия клас или отивам в по голям клас?
Изображение
Аватар
Koreeca
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 19:28
Име: Венелин Венелинов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот trouble » Пет Фев 24, 2012 16:40

Koreeca написа:Прочетох в сайта ба БФАС изискванията, но не разбрах следните неща:
1. Аз искам да карам Лада (2105), но не намирам фирма която призвежда роубар за Лада, съответно трябва да търся удостоверени от БФАС и ФИА лица, да ми конструират клетка и да ми я монтират в колата? А после при оглед от БФАС и ФИА те имат право да не я одобрят?
2. С гореспоменатата кола ще участвам в групи клас 1.6 (не знам кой са точно групите :oops: ), но ако сложа турбо или компресор, имам ли право да участвам в същия клас или отивам в по голям клас?


1. - Ролбара ти го прави удостоверено лице на БФАС и БФАС след това ще ти издаде паспорт за Ладата. Всякакви други лични разработки върху направата на ролбара ще ти доведат главоболие пред техническата комисия при издаването на паспорта.
2. - В рали ще участваш в клас Хистори ако я направиш по оригиналната й хомологация, а ако промениш нещо си група Х клас 2 (Х2). В планинско си Х2. В "писта" си група SUPER (т.е. най-ниската)
Ако сложиш турбо ще трябва да умножиш кубатурата си по 1,7 и отиваш в клас над 2000 кубика (Х4) за планинско и рали, а за писта ще си група МАКСИ. Не съм запознат все още дали група Хистори (по оригиналната хомологация на Ладата) важи и за планинския и за "пистовия" шампионат.

edit: Прочетох - Хистори го няма в класиранията на планинско и писта?!?

И друго. Класа и групата, примерно Х2 ти се записват в паспорта и могат да бъдат сменяни веднъж годишно с нова паспортизация.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот VAZ2103 » Пон Апр 23, 2012 01:00

Вени ако намериш човек да направи клетка която ще я признае БФАС ми дай кординати на Л.С. че съм се мераклисал и аз да пускам една ладичка в планинския шампионат :)
Аватар
VAZ2103
 
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 03:34
Име: Калоян Иванов

Re: Кола до 1600сс моя проект

Мнениеот H1pNoTiC » Съб Май 26, 2012 19:04

При нас скоро пуснаха една такава подготвена Лада за продан. Търсят й 10 хиляди евра, в описанието може да видиш списъкът с подобренията :mrgreen:
Lada VFTS
Не си мисли, че евтината база означава евтино изпълнение на проекта 8)

Успех, аз също съм фен на Ладите и ще се радвам ако има още една добре направена по състезанията :wink:
Аватар
H1pNoTiC
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 00:29
Местоположение: Бургас
Име: РИНГ МЕДИЯ

Предишна

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта

cron