Рали Крос

Важни съобщения за потребителите на форума, предложения, коментари, оплаквания...

Рали Крос

Мнениеот ARA motorsport » Пон Юни 26, 2006 13:21

Ами требва да се споменава нещто и за тях
DRAKON RACING TEAM
Аватар
ARA motorsport
 
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 11:06
Местоположение: GABROVO SITY

Мнениеот BA3_2105 » Пон Мар 12, 2007 22:18

Аре че Стойно не издържа вече!!!
Аватар
BA3_2105
 
Мнения: 151
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 16:48
Местоположение: Габрово
Име: Веселин Кацарски

Мнениеот txl » Пон Мар 12, 2007 22:29

Някой пречи ли да се пише за Рали Крос? Пишете колкото искате, само ще спечелим от това.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот Montana_racing » Сря Яну 02, 2008 13:22

abe pi4ove nqkoi znaeli v rally cross-sa v grupa H dali pozvolqvat da si iskarash auspuha pres predniq kapak :?:


пиши на кирилица

beta_racing
Ima samo edna marka avtomobili.Lada i ostanalite
Аватар
Montana_racing
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 14:19
Местоположение: montana
Име: Georgi Stavrov

Мнениеот Frysco » Сря Яну 02, 2008 19:30

Група Н (хаш, хисторик) е за автомобили с изтекъл срок на одобрения от ФИА хомолгационен фиш, но състезаващи се без никакво отклонение от него.
Група Х (хикс, хобикар) е за автомобили със свободна модификация.

Примерно тази година в рали крос се състезаваха, всички само в една група-Хобикар.Не съм сигурен Палиото на Боби Гетов в коя група го класираха, но всички лади, форда на Апостолов, форда на Йончев, ланчата на Пешо Петров и другите бяха в група хобикар.

Въпроса ти за ауспуха е с отговор в годишника на БФАС.Там е записано, какво не се допуска при модификация за кола от група Хобикар.Ако не се лъжа има изисквания и за изпускателната уредба на автомобила.
Технически погледнато-изпускателя се изкарва през капака, когато колата е с турбина.Безопасно е ако няма антилаг система.Без нея турбината се явява заглушител на изпускателната уредба и дори звука е по тих спрямо атмосферни коли с правопоточна генерация, без резонатори (за пример-така наречените фунии който излизат под праговете на някои лади, при тях звука често надвишава 130 дБ).Ако случаят при тебе е именно атмосферен мотор, с правопоточна генерация, без резонатори, извеждането на отвора на предния капак като нищо може да ти пръсне предния прозорец, особенно ако е секурит.На много бегачки с такава изпускателна уредба там където е отвора на изпускателя, тенекията се нацепва.Не знам защо-просто от наблюдение съм го установил.А повярвай ми, на раликрос често стъклата падат и без да им помага изпускателната уредба, ако това стане и срещу тебе стърчи кюнеца и гърми, най малкото няма да можеш да я караш нормално.

Прочети годишника, почти съм сигурен че е задължително изпускателната уредба да стига до задницата на автомобила.
Frysco
 
Мнения: 144
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 17:32
Име: Радослав Желев

Мнениеот Montana_racing » Сря Яну 02, 2008 21:30

Mersi za otgovora!!! :oops:

Пиши на кирилица! Много е вероятно да няма други предупреждения, а да има санкции! Има Кредор ползвай него ако нямаш инсталирана кирилизация!!
Ferjancz
Ima samo edna marka avtomobili.Lada i ostanalite
Аватар
Montana_racing
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 14:19
Местоположение: montana
Име: Georgi Stavrov

Мнениеот j.racing » Сря Яну 09, 2008 14:11

Дайте малко info относно календара по rally cross за тая година. Благодаря ви
Аватар
j.racing
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 14:34
Местоположение: Sliven
Име: Julian Kostov


Назад към Съобщения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron