Рали "България" 2010

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот kiko » Вто Мар 09, 2010 18:34

Егати и статията.Живи да ги оплачиш тея двамата - толкова работа свършиха.Само дето не разбрах Страшо какво отрази - разходката на тез двамата(най-малко двама),това,че хапнаха,пийнаха и се правиха на шефове с парите на проскубания Бг. пилот или пък това,че имаме най-високата отсечка в света и това,че тя ще дръпне поне 100 коня от мощноста на едно ВРЦ :roll:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот beta_racing » Вто Мар 09, 2010 18:54

Имаме най-високия етап (само 1910м?), колкото шефът на Ситроен се казва Оливие КУЕНСЕЛ и колкото Рали Швеция отпред бе с "Юдехолм" за 2010-та... :mrgreen: Ама карай, все дребни детайли :lol:

Сега един интересен момент - много ще ми е интересно как "съгледвачите" от отборите ще преминат през Белмекен в края на април...май май, загадката какви са характеристиките на етапите там горе ще остане за по-късен етап :lol: Те пак могат да ги гледат, де.............ама само на Google Earth :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот plm » Вто Мар 09, 2010 19:30

beta_racing написа:... много ще ми е интересно как "съгледвачите" от отборите ще преминат през Белмекен в края на април...май май, загадката какви са характеристиките на етапите там горе ще остане за по-късен етап :lol: Те пак могат да ги гледат, де.............ама само на Google Earth :lol:

На мен ми се струва, че това няма да е проблем за отборите. Не бих се очудил, ако вече имат материал. Даже сега, у нас ще разбера едно мое предположение. А то е, че Хирвонен, Льоб и сие ще започнат описването, опознаването с ...базови записки. Ако, още на първото минаване карат ...бързичко-значи не описват. А проверяват, коригират. Вероятно вече знаят, че тук няма кой да мери скорост. :D
Ще видим.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот beta_racing » Вто Мар 09, 2010 19:51

plm написа:На мен ми се струва, че това няма да е проблем за отборите. Не бих се очудил, ако вече имат материал. Даже сега, у нас ще разбера едно мое предположение. А то е, че Хирвонен, Льоб и сие ще започнат описването, опознаването с ...базови записки. Ако, още на първото минаване карат ...бързичко-значи не описват. А проверяват, коригират. Вероятно вече знаят, че тук няма кой да мери скорост. :D
Ще видим.
Може и да са идвали. Ако не са - може да дойдат, но по-късно (от април). Аз също мисля, че "големите" ще имат доста предварителна информация. Неслучайно си имат gravel crews, които минават преди тях по етапите (по време на рали), и след това им съобщавам за съответни промени. Може пък тези екипи да правят същото и преди някое рали (месеци). Илка Минор, например, която сега е навигатор на Хенинг Солберг, до миналата година беше точно в такъв gravel crew (тук сигурно ще са tarmac crew :lol:) именно на Хенинг 8)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 09, 2010 20:34

Само да разберат координатите на отсечките и веднага ще пратят някой веселяк. Даниел Елена беше казал в едно интервю, че той ходи по ралитата преди Льоб и описва етапите. Там машината е толкова смазана, че и Елена прави записките. Какво им пречи след рали Турция да се отбият? :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот FX7 » Вто Мар 09, 2010 22:58

Да си обикалят , само на Льоб да не му дават колело и да не среща други обикалящи от наще в другата посока ...
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот Ferjancz » Сря Мар 10, 2010 15:19

FX7 написа:Да си обикалят , само на Льоб да не му дават колело и да не среща други обикалящи от наще в другата посока ...


Е ти представяш ли си само какъв цирк ще е , да гръмнат медиите "Льоб катасторфира в български пилот, по време на разходка" :mrgreen: :mrgreen: А пък, както казваш пилоти там има много. Веднага се сещам за един екипаж, които не слизат от там :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот beta_racing » Сря Мар 10, 2010 17:27

Както обещах за най-късно до днес :D, ето и първите версии (българска и английска) на координатите на Рали България 2010. Казвам "първите", защото още доста неща не са ясни за широката аудитория, към която спадам и аз. Ще оправя всичко, когато излезят подробните карти, както и Гид 2, или ако разбера по-рано някаква по-точна информация за стартовете, финалите на етапите и т.н.

Рали България 2010 - Google Earth (българска версия 1.0)
Рали България 2010 - Google Earth (английска версия 1.0)

Направени са населените места и курортите, през които минава ралито; щабът; етапите с посочени (примерни) стартове и финали, както и с посочени километри; преходите; алтернативните пътища; пътищата за достъп до етапите; зоните за презареждане (отново примерни, дори едната не е посочена), сервизната зона (както е посочена в Гид 1)...
Съжалявам за дългите пътища за достъп за СЕ Любница и СЕ Мухово, но.............не мога да не ги посоча или пък да ги направя само наполовина (до Оборище например) :D

Ще е хубаво английската версия да се разпространи из чужбина, но бих предпочел това да се направи след крайната версия на файла, която би трябвало да излезе, когато излезят и всички необходими официални документи, за да може .kmz-то за Google Earth да се направи като хората :D


Ето и малко пояснения :D

СЕ1/СЕ3 Язовир Батак
Старт - предполагам, че стартът ще е на същото място, както този на "Добра вода" от Рали Хеброс (малко след комплекса).
Финал - същото предполагам и за финала - на около 200м преди разклона за Батак-Доспат/Велинград.

СЕ2/СЕ4 Язовир Белмекен
Старт - предполагам, че стартът ще е на широкото пред хижа Христо Смирненски.
Финал - както на СЕ Лакавица миналата година, а и предишни години на СЕ Белмекен - преди Чаира.

СЕ5/СЕ8 Сестримо
Старт - поне на картата виждам, че стартът е изместен по-надолу от "обикновеното" място, на което стартираше класическият етап Сестримо (от 2003-та до 2008-ма). Затова съм го посочил на първото по-широко място, което видях...
Финал - изобщо си нямам представа къде ще е финалът. Трябва обаче да е преди разклона, за да може пътят, който е част от СЕ Язовир Белмекен от предния ден, да стане път за достъп до етапа.

СЕ6/СЕ9 Пещера
Старт - би трябвало стартът да е на същото място като на Рали Хеброс и планинското.
Финал - финалът...не знам, върти ми се нещо в главата от сорта, че ще е на същото място, където е стартът на СЕ Язовир Батак, а стопът ще е на комплекса...ама кой знае :D

СЕ7/СЕ10 Любница
Старт - чертал съм го като миналата година. Но тъй като гледам, че етапът е удължен с 800 метра си мисля, че може това удължение да е откъм старта...
Финал - като миналата година - на най-високата точка на Ден 3 - 861м (според Google Earth :D). На това място бе и стартът на един от етапите (забравих му името) на Рали София 2008. Но дали пък удължението да не е откъм финала? :D

СЕ11/СЕ13 Мухово
Старт - класически, добре познат вариант :D
Финал - класически, добре познат вариант :D
Но и този етап е удължен - с 880 метра в сравнение с преди. От коя ли страна?

СЕ12/СЕ14 Славовица
Старт - класически, добре познат вариант :D
Финал - класически, добре познат вариант :D
Този етап пък е скъсен - с 420 метра в сравнение с преди.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот P.Solberg » Сря Мар 10, 2010 18:34

Финала на Сетримо е на разклона преди язовирната стена, където миналата година беше зоната за зрителите.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот beta_racing » Чет Мар 11, 2010 09:00

P.Solberg написа:Финала на Сетримо е на разклона преди язовирната стена, където миналата година беше зоната за зрителите.
Да, де. Като казвах, че нямам представа къде ще е финалът на СЕ Сестримо, имах предвид, че със сигурност ще е преди споменатия разклон, който бе официална зона за зрители през 2009-та, защото другият път трябва да е отворен, за да стане път за достъп до етапа :D
Стоп финалът на "Сестримо" ще е най-много точно на раклона, ако не и преди него. Но летящият финал не знам точно къде ще е...към 200-300м по-навътре :)

Между другото, на картата от Рали Гид 1 се вижда, че финалът е чак горе на язовирната стена. Но тъй като в такъв случай няма да има път за достъп до етапа, това ми се струва, че е по-скоро грешка при правенето на картата... :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот beta_racing » Пет Мар 12, 2010 12:41

Пускам малко по-нови версии на файловете за Рали България - версии 1.01.
В тях населените места, през които минават пътищата за достъп до етапите и алтернативните пътища, са разделени от населените места, през които минават преходите и/или специалните етапи.
Така, когато не искате да гледате пътищата за достъп или алтернативните пътища, няма да ви излизат "във въздуха" и съответните населени места, а само основните (тези през които минават предходите и/или етапите).

Рали България 2010 - Google Earth (българска версия 1.01)
Рали България 2010 - Google Earth (английска версия 1.01)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот beta_racing » Сря Мар 17, 2010 15:37

Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот beta_racing » Чет Мар 18, 2010 15:02

Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот drago33 » Чет Мар 18, 2010 15:16

Здравейте!
Днес чух че сервизния парк в Долна Баня бил под въпрос,обмисляла се алтернатива Самоков.Някой знае ли нещо...
drago33
 
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 20:53
Име: Драгомир Петров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот trouble » Чет Мар 18, 2010 17:45

Доста неща си чул днес :)..за Гьошев за С2000, за Долна Баня...но аз не мога да ти отговоря на въпросите. Да не съм офф - сайта няма ли да му сменят поне часта с точките и класирането от 2009, че седи смешно. Даже и някоя новинка да пуснат така, която да не е от каменната ера...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 82 госта

cron