Да спасим рали" Хеброс"

Дискусия за Българския Рали Шампионат

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Нед Юли 18, 2010 18:39

Според мен Иван е прав. Тази стъпка не се прави да се спаси рали Хеброс. Прави се пореден кръг от шампионата, където при евентуално благополучно развитие на нещата може и да се зачетат резултатите.
А това нещо не е ли в противорчие с Годишника? На снимката е конкретния текст. Това важи ли или не?
В кодекса е по-различно. Първата снимка. Ама, пак не се връзва.
Давам жокер за да могат да се коригират. Има време. :D :D :D Да се сменят кодекси, правилници,.... :D :D :D
Прикачени файлове
нк1.jpg
нк1.jpg (136.88 KiB) Прегледано 10265 пъти
2010.jpg
2010.jpg (163.51 KiB) Прегледано 10280 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Нед Юли 18, 2010 21:40

Тази стъпка се прави точно за да се спаси рали Хеброс.Първоначалните документи са подадени в законния срок и състезанието има виза за провеждането му.Рали Хеброс е в календара на БФАС и не е измислено сега.Единствено ударите под кръста попречиха за редовното му провеждане.
Тази година е такава боза в календара с непрекъснатите смени на дати,отлагане и отменяне на състезания ,че едвали и другите са точно в този регламент.
И въобще не мога да намеря логика в твърденията че някой прави състезание за да може някой да събира точки.
Знае ли някой кой ще завърши и кой не.Ами ако завърши опонента а този за който уж се прави състезанието не,какво правим тогава.Никой предварително не знае дали печели или губи.Затова е състезание.Просто няма логика в тези твърдения.
Рали Хеброс го има в календара за 2010.Ако се проведе е добре,ако не жалко.
Аз не мога да разбера какви хора сте.Един човек има желание месеци наред да направи състезание и Пламене ,нямаш представа какво му коства това,и всички търсите под вола теле,вадите разни правилници само и само да попречите.
Направо е супер.Ако бяхте вложили всичката тая енергия да помогнете ,още повече че има някои от вас които разбират нещата,спорта ни нямаше да има проблеми.
Даже не ми се дискутира повече.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Нед Юли 18, 2010 22:14

MIROSLAV MARINOV написа:Тази стъпка се прави точно за да се спаси рали Хеброс.Първоначалните документи са подадени в законния срок и състезанието има виза за провеждането му.Рали Хеброс е в календара на БФАС и не е измислено сега...

Щом казваш сигурно е така.
Може ли да видим визата и другите документи? Които да са с дата преди България?
Такова осиране настана, че си нямаш на представа.
Но, определени хора даже да си получат посраните купи те вече са аут.Като пилоти.Лошо е, че с действията си унищожават напиращатата нова генерация. Те не приемат загуби. Залога е много голям.
Още в Сърбия започнаха измамите.
България беше върха на наглостта, простотията, безочието...
Защо така бе Миро?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот ianely » Нед Юли 18, 2010 23:05

plm написа:
MIROSLAV MARINOV написа:Тази стъпка се прави точно за да се спаси рали Хеброс.Първоначалните документи са подадени в законния срок и състезанието има виза за провеждането му.Рали Хеброс е в календара на БФАС и не е измислено сега...

Щом казваш сигурно е така.
Може ли да видим визата и другите документи? Които да са с дата преди България?
Такова осиране настана, че си нямаш на представа.
Но, определени хора даже да си получат посраните купи те вече са аут.Като пилоти.Лошо е, че с действията си унищожават напиращатата нова генерация. Те не приемат загуби. Залога е много голям.
Още в Сърбия започнаха измамите.
България беше върха на наглостта, простотията, безочието...
Защо така бе Миро?

+1 напълно подкепям!!!
Изображение PRESTIGE RALLY TEAM
Аватар
ianely
 
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Дек 08, 2007 13:10
Местоположение: Красно село
Име: Янчо Гинчеэ

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Юли 19, 2010 01:07

Визата не е у мен за да ти я покажа,но като се върнеш по нагоре ще видиш че съм писъл за нея на 30 .05.Тогава вече беше факт.
Пламене,ти знаеш моето мнение относно класиранията,говорихме още там,на рали България.
В случая обаче говорим за провеждането на едно рали,което всички искате да съсипата с купища доводи и аргументи.
Кажи ми какво би попречило на младата генерация участието и в едно рали.Не е ли по добре да се представи добре и там и да покаже какво може.Хайде тогава да отменим и другите ралита.Така ли ще се докаже новата генерация,като няма състезания.
Че бъркотията е пълна,така е,хайде не я правете още по-пълна.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот tsveti » Пон Юли 19, 2010 12:25

Не искам да обсъждам каквото и да било, нито документи, нито визи, нито класиране, нито нищо!
Само ще попитам, как човек да се готви за нещо, което през два дни се мени??? ''ще има, няма да има, ще има, няма да има'' Да хвърлям боб ли какво, за да зная да се готвя ли или да не си харча и малкото останали пари, а да ги похарча за нещо сигурно?!
Ми съжалявам, но аз като един неопитен пилот не желая да карам в състезания, в които правилата се измислят паралелно с надпреварата. И в състезание съобщено, че ще го има две седмици преди датата му. Малко ми заприлича на куклен театър, кукли на конци!
И няма да си мръдна и малкия пръст, за да спасявам нещо отдавна умряло! И това не е състезанието Хеброс!
Едно сравнение направете от по миналата година, с миналата и тази!
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Пон Юли 19, 2010 15:24

Мислех си след единственото мнение, което написах още в началото на темата, да не се обаждам повече тук и да не излагам мислите и чувставата си за "спасението" на Рали Хеброс пред аудитория (и по-специално пред някои потребители от форума). Не за друго, а просто за да се дистанцирам от евентуални упреци от сорта на "защо говориш, след като се отказахте" :D И в известна степен, след някое мое евентуално мнение по темата, този, който би написал подобен упрек, би бил прав :) Сега обаче ще си позволя да изкажа мнението си каквото е до този момент...

Бих искал да върна всички ни малко по-назад във времето - около 4 месеца. Тогава ние прозряхме, че ралито тази година просто не може да бъде проведено. Или ако може - то това няма да е нормално рали. Всички през 2009-та ни критикуваха, че било скъсено, било "осакатено", "окастрено", "половинчато" и какво ли още не. Е, за да не бъде ралито в същия съкратен вариант, за 2010 година си взехме поука и помислихме много сериозно какво може и какво не може да стане с това рали, имайки предвид всички фактори, които оказват влияние за провеждането му.
Въпреки че бяхме прочели всички нови правила за 2010 година на ФИА за провеждане на рали от ранга на Рали Хеброс (т.е. рали, валидно за регионалните шампионати на ФИА) и бяхме работили здраво, за да завършим напълно регламента, маршрута, графиците, картите и т.н - всички готови за изпращане към ФИА далеч преди определените срокове, въпреки че имахме положителен отговор от областния управител на Пловдив, въпреки трето, въпреки четвърто - в крайна сметка стигнахме до изводите, които изтъкнахме в писмото! Колкото и да ни беше тъжно и мъчно го написахме - нямаше как. Не искам да повтарям всички изводи (защото можете да ги видите, а и вече сте ги видели в писмото), но най-важните от тях са следните два: НЯМА ПАРИ и НЯМА (достатъчно) СЪСТЕЗАТЕЛИ.

Нямаше пари, защото НИКОЙ от досегашните спонсори не искаше да помогне, оправдавайки се с кризата, а да не говорим за нови такива. От друга страна, Янакиев, като председател на БФАС, КАТЕГОРИЧНО отказа да даде пари за ралито с думите: "От федерацията тази година не очаквайте НИКАКВИ средства!" :D С 15-те хиляди от общината НЕ можехме да платим дори и само част от полицията :wink: Да не говорим, че миналата година "трябваше да забравим" (това е цитат) за ДДС от общинските 15 000 лева, но това е друга тема :D Питам аз едно нещо: как на нас Янакиев категорично отказа помощ, а сега и той е готов да помогне?

Състезатели просто няма нужда да казвам, че няма - можем да видим заявките и съответно стартовите списъци на ралитата до момента. Рали с 15-20 местни екипажи, което има коефициент 5 на ФИА,...как мислите? При положение, че стандартите повеляват за рали от такъв ранг да има около (минимум) 60 екипажа, 15-тина от които да са международни... :wink: Да не говорим, че от няколко страни състезатели отказаха участие в ралито заради куп техни причини. А ето как стоят нещата и от гледната точка на нашите състезатели - предишните организатори на ралито обявяват официално, че то няма да се проведе 4 месеца преди датите му. Така състезателите си правят сметката, че него няма да го има. Изведнъж то уж ще бъде спасено, но след още 2 месеца и кусур новите организатори казват, че няма да го има със сигурност. След още 1 седмица - изненада, пак ще го има (уж). Как състезателите да си направят сметка какво да правят с това рали :wink:
Има и още нещо, касаещо не само състезателите, но и публиката: живеем в 21-ви век, а ралито за 2010 година няма дори и интернет страница! А контакти на организаторите? Къде ще се подадат заявки, къде ще се публикуват? Къде ще се публикува регламентът, къде ще се публикуват картите, къде ще се публикува всичката друга информация?!
Ами наблюдателят и спортните комисари от ФИА?! Знаете ли, че допреди няколко дни питаха какво става с ралито...no comment!

Отказът за поемане организацията на ралито и мотивите за този отказ (посочени отгоре) бяха съгласувани с местната управа и федерацията въпреки, че федерацията - т.е. Янакиев - се "изцепи" пред аудитория, че рали няма да има още преди да напишем писмото! :evil: Тогава дори каза, че таксата към ФИА била платена, което бе откровена и спекулативна ЛЪЖА! Таксата тогава няма как да е била платена, защото ралито нямаше виза тъй като документите не бяха изпратени (това бе около месец преди срока за изпращане). А виза се получава, когато одобрят документите, нали така? А такса се плаща, когато има виза, нали така? :lol: Много завъртяна ситуация, а? :D
Ще помоля Миро Маринов да ви отговори дали таксата е платена и ако е - кога е била платена :wink: И ако е платена - к'во пра'йм щом СЕГА - в последното спасяване на ралито - се говори, че то ще е част САМО от нашия шампионат?? За какво тогава са дадени тези "грешни" пари?!

Така...всичко от по-горе, пак казвам, го прозряхме още 4 и повече месеца преди датите, определени за провеждане на Рали Хеброс 2010. Затова и си написахме скромното писмо, в което имахме дързостта да изкажем дори и СОБСТВЕНИТЕ СИ негативни страни от 2009-та - нещо, което много малко хора, биейки се постоянно в гърдите колко са велики, биха посмели да направят!
И на всичкото отгоре какво се получи :D - оплюха ни, че с отказа сме "съсипали ралито" (цитат). Честно казано не ми се искаше да повярвам какво се случва! Не ми се искаше да повярвам само поради една причина - Рали Сливен 2009. Нямам нищо против или лично към Рали Сливен, дори много го харесвам, но не ми се връзва следното нещо: през 2009-та тамошните организатори отказаха ралито много скандално и то само около 3 седмици преди неговото провеждане! Странно защо определиха това като, цитирам: "спасение имиджа и авторитета на ралито". Всички ги подкрепиха. Дотук добре - наказание, както виждаме, за тази година от ФИА няма (и добре, че няма) и Рали Сливен отново е с коефициент 10 и очевидно ще го има...! Това е повече от хубаво! Ама защо след като ние отказваме Рали Хеброс 2010 поради същите мотиви и то цели 4 месеца по-рано срещнахме само негативизъм и упреци? Може ли някой да ми даде отговор на този въпрос? Някой намира ли логика във всичко това? Защо, както се говореше миналата година, сега никой не каза: "Браво, по-добре е да няма рали отколкото да има "половинчато" (като от 2009-та), за да може да се спаси имиджът му!" Защо за Рали Сливен 2009 се изказаха подобни думи, а за Рали Хеброс 2010 - не :D
Значи какво излиза - миналата година го "осакатихме" и ни оплюха, а тази действаме по "успешния" тертип на Рали Сливен 2009 и пак ни оплюха... :mrgreen: Не мога да спра да се смея на лишените от логика упреци :lol:
Има и друго - защо никой не плю, когато вторите организатори се отказаха от ралито?! Това ме навява на мисли, че се плюе ПО конкретни хора ОТ конкретни хора независимо какво правят първите.........не излиза ли така?!

Така - щом Рали Сливен 2009 го отказват в последния момент и няма наказание за него през 2010, каква е вероятността да има наказание за Рали Хеброс 2011 щом го отказваме толкова рано (през 2010-та)?! :lol: :lol: :lol: Смешно, а?

В целия този ред на мисли това "спасение" ралито да бъде към купите на ФИА беше абсолютно излишно. Първо, защото няма смисъл при това участие ралито да е кръг от купите на ФИА и второ - защото с изпратения в последствие регламент (извън срока, разбира се) от "спасителите" толкова сме се изложили, че няма накъде. Направо ме е срам! Регламентът бе пълна каша...с точки и правила най-късно от 2008-ма, неоформен както трябва и какво ли още не! От ФИА бяха написали десетки поправки и ПРЕпратки, посочени след като са го разгледали! Пълен, адски срам! Това ли е "спасението"!? Пази, боже!
Миро, кой е Иван Петров :D

Е, драги дами и господа, кажете ми сега, само 10-12 дни преди посочените дати за провеждане на Рали Хеброс 2010, има ли някаква промяна? Има ли пари, има ли състезатели? Има само една промяна и тя е във времето, което постоянно напредва :wink:

MIROSLAV MARINOV написа:Освен това голяма част от хората които бяха близки до предишното ръководство не се решиха да помагат.
Да, Миро, отказахме да участваме в ралито. И защо ли - защото нищо отпреди 4 месеца не се бе (и ВСЕ ОЩЕ НЕ СЕ Е) променило. Пак питам: има ли пари, има ли състезатели?!
Хора винаги е имало! Имаше и миналата година (дори и за двудневно рали), имаше и тази година! Просто нямаше пари!
В този ред на мисли, не виждам защо трябваше с тази тема "да се събират" хора, които да "спасят" ралито?! Защо трябваше да се случи да го откажем, а после да идват "спасители"?! Защо не дойдоха преди да го откажем и защо не питаха, аджеба, какво става, върви ли подготовката, с какво можем да помогнем?! Къде са всички от предните страници, които се кълняха, че ще помагат :D И как по-точно ще помагат - ще карат S-ки или ще карат затварящата кола :D С този отлив на спонсори аз не виждам с какво друго може да помогнат освен да изкарат по 1000лв. пък да помагат...защото, повтарям - хора имаше и преди отказа, но това, което нямаше, бяха парите (и състезателите)!

======================================================================

Сега (във второто "спасяване") виждам, че концепцията на ралито е вече съвсем различна. В една голяма степен това рали ще е чисто ново. Въпреки че етапите на североизток от Калояново са приятни (мисля, че те са били част от Рали Златни, но не го твърдя със сигурност), това наистина няма да бъде Рали Хеброс. Ако искате мога да ви "изкарам" карта, която съм правил точно за тези етапи преди месеци...пък да ви я ПОдарА, защото най-вероятно нямате направена :wink: Както и да е...

Миро, искам да те попитам кой по-точно визираш във всичките си постове, когато казваш, че НЯКОЙ е работил против ралито - "уговарял" е негативно местната власт, полицията, ала-бала. Нека да го научим всички, моля!
И какви са тези работи - "имало пари, но всички власти отказали съдействие". Това са врели-некипели! Кой ще откаже пари само защото някой го е "уговорил"? Какъв му е мотивът да откаже пари? Аз не виждам друг мотив освен предлагане на ПОВЕЧЕ пари :mrgreen: Доста богатичък ще трябва да е този НЯКОЙ :wink:

Имам още много какво да кажа, ама другия път... :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот trouble » Пон Юли 19, 2010 15:34

Ето ви ясно и точно мнение на пилот от кервана...Евала на Цвети. И на човек от предишната организация. Нека състезание да има, но сякаш късно е вече....След дъжд качулка...Аз питах за 3-те отсечки, тайна ли са какво са, та никой не ми казва. Като фен просто не знам къде трябва да отида за да гледам и кога ще науча. Що не смените името на ралито, казвам го чесно.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Пон Юли 19, 2010 15:38

trouble написа:Ето ви ясно и точно мнение на пилот от кервана...Евала на Цвети. И на човек от предишната организация. Нека състезание да има, но сякаш късно е вече....След дъжд качулка...Аз питах за 3-те отсечки, тайна ли са какво са, та никой не ми казва. Като фен просто не знам къде трябва да отида за да гледам и кога ще науча. Що не смените името на ралито, казвам го чесно.
Не ми се иска от моята уста/моите пръсти да излизат етапите. Иначе не ми пречи. Нека Миро да ги каже кои са...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Пон Юли 19, 2010 21:24

Дамяне ,знам че имаш много неща да кажеш и то ще е след успешно проваляне на ралито.Аз ще гледам по накратко.
Миналата година аз първи приведствах това че ралито ще се проведе макар и в един ден,защото веднъж прекъснато трудно се възстановява.Примери много.Тогава промяната стана буквално два дни преди това ,а не три седмици.Резултата-20 екипажа на старта.Другата причина беше безцеремонното шкартиране на автомобилите гр Х ,въпреки че правилника разрешаваше участието.
Винаги съм казвал че ще подкрепя ВСЕКИ който го направи.Казвах че е безумно в тази криза и брой участници да се прави рали с европейски коефициент и да се плаща 10000лв такса,а после да се каже че няма пари.
Когато отказахте провеждането му ,при един разговор с Христо назря идеята да направим ЧИСТО НАЦИОНАЛНО състезание с по малко разходи,в един ден,така че все пак да има къде да покарат състезателите.Анализът показва че в настоящия момент най добрата формула е национално състезание,по добре от никакво.В това време не бяха минали другите кръгове и никой не знаеше как ще се развият нещата за да получаваме упреци към пристрастие към някого.
При разговор с г-н Янакиев Христо му е предложил тази схема,но Янакиев е казал че може да бъде и европейско щото таксата била платена.Още тогава споделих че е рискован вариант поради различни подробности.Беше обещана подкрепа от БФАС.Христо Стоилов беше уговорил средства от спонсори,както и онези пари от общината.Изведнъж от общината го отрязаха.Внезапно.Там се е проявил този НЯКОЙ .Не знам кой е,но няма друго обяснение.От друга страна от БФАС нищо не говореха за помощ защото бяха заети с рали България.
Естествено беше да се примирим с факта че няма да стане.
Христо Стоилов отдавна мисли за рали по тези последните отсечки,но досега не ги е предлагал.Миналия четвъртък на управителния съвет.на въпроса какво става с рали Хеброс,Христо е споделил трудностите в община Пловдив и е предложил последния вариант по трасета за които има разбиране с местните власти.Уговорката е обаче ,че без подкрепата на БФАС няма да се захване.Тогава Янакиев е изпратил компетентни хора които са правили много състезания да се заемат с работата.Това е цялата хронология на нещата.Всякакви приказки за конспирации са глупави.
Аз съм приятел с почти всички състезатели и ме боли много за последните интриги с класиранията.
Пуснах темата единствено със СПОРТНА ЦЕЛ,а не да подкрепям интриги.И не бих се включвал в такива.Нямам никаква лична облага от това,даже си навличам негативи със това което пиша.
Лошото е че повечето не вникват в нещата.
Цвети ,понеже само теб признават за пилот от кервана,а ние сме семкаджии ще ти кажа че целия шампионат е тука има тука нема,но за другите състезания не се казва че се правят за някой.
Рали Вида-на траянови врата ни казаха че Вида сигурно няма да го има.Следващата седмица разбрахме но късно.Резултата 18 коли на старта.
Стари столици-първо му смениха датата щото някои щели да карат навън,докато се разбере че няма да карат.След това пък го изпратиха септември.Да не говорим за планинските.Узана го отмениха заради предполагаем балотаж.После казаха че няма да го има.После пък че ще го има ама на датата на Самоков на което ще дадат друга дата.Но за другите не се коментира.
Сега едни искали да има Хеброс за да събират точки,други обаче го бойкотират щото трябвало да карат на Барум и им било важно.Е не можеш да караш на всякъде и да се променят шампионатите непрекъснато.
Хеброс се предвижда на датата си от календара,Барум също.Какво променя нещата та да се рита срещу ралито.
А какво щеше да стане ако Галя Кирова си беше провела ралито на датите?Щеше ли някой да се сърди че не може да кара другаде.
Проблема е че иска да го направи друг.Затова е този рев.
Цвети много категорично се изказваш че това не е рали Хеброс.Когато съм го карал за пръв път ти си била на 5 годинки.Тогава бях с номер 96 от общо 105 номера.Трасето минаваше през Смолян,Стойките,Рожен,Момчиловци,на другия ден Брацигово,Равногор.Община Калояново е доста по близо.Така че аз по добре знам какво е рали Хеброс.Може би на много хора им пречи че не няма време да минат по 150 пъти по трасето и да го научат наизуст.А и Цвети тренира здраво 1 месец преди това,за да няма нерегламентирани тренировки. :lol: :lol:
Българския казан работи здраво.Всички трябва д асе сварят.Никой не бива да изплува!
Аз приключвам по тази тема.Оставям последните думи на Дамян когато с общи усилия ралито не се проведе.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Пон Юли 19, 2010 21:41

MIROSLAV MARINOV написа:...
Кажи ми какво би попречило на младата генерация участието и в едно рали.Не е ли по добре да се представи добре и там и да покаже какво може.Хайде тогава да отменим и другите ралита.Така ли ще се докаже новата генерация,като няма състезания.
Че бъркотията е пълна,така е,хайде не я правете още по-пълна.

Питаш ме и ти отговарям.
Никой няма нищо притив състезания. Напротив. Но, нека те да са организирани съгласно документите на ф.
Като казваш за налична виза....тя май отдавна е невалидна. Защото...тя е базирана на други трасета...други ...и няма нищо общо с това, което замисляте. А то няма и нищо общо с Хеброс.
Нека още преди състезанието всеки участник да знае срещу постигнатите времена колко точки ще получи. 10,15 или 25. За Хеброс не важи, но за Сливен въпросителните са още повече. Бонуси, ре-старт,....
След България УС май промени няколко важни момента, които пряко касаят състезателите. Редно е, председателите на клубовете да бъдат информирани. Нали?
Миро, ти нали имаш лиценз. Информиран ли си за промяна в точковата система? Демек, знаеш ли колко точки ще получиш на Стари столици, например, ако караш?
На България нали всички караха. Финиширалите, си ...представяха някакво класиране. Четири дена след финала се обяви класирането. Някакво. За много състезатели изненадващо. Защо стана така бе Миро?
Точно тези сили искат Хеброс.
А за хиксовете алармирах още 2005. :D :D :D


Лошото е че повечето не вникват в нещата.

Все някой вниква. :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот beta_racing » Пон Юли 19, 2010 21:54

Не знам защо си мислиш, че искам ралито да не се проведе и че (ще) злословя заради това. Напротив - казах ли нещо, когато Козанов отказа ралито преди няколко дни? Май не, нали? Както и да е...

И друго: защо си мислиш, че "всичко" е, защото Галя Кирова не го организира?! Нали точно тя го отказа! Не намирам логика...

Що се отнася до хиксовете - сигурен ли си, че са били позволени? Не ме карай да правя screenshot-отве като Пламен, за да ти докажа противното. Става въпрос за документите на БФАС от 2009-та година... :wink:

И аз приключвам по темата, защото за мое съжаление и без това няма да мога да присъствам на ралито независимо кой го организира - Пловдив Рейсинг, "Иван Петров", Христо Стоилов...............ще разправяте какво е станало :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот plm » Пон Юли 19, 2010 22:45

...Сега едни искали да има Хеброс за да събират точки,други обаче го бойкотират щото трябвало да карат на Барум и им било важно.Е не можеш да караш на всякъде ...

Миро, разбирам, че чуваш много слухове. Хеброс въобще не бърка Барум. Предполагам знаеш, че имам контакти с организаторите на Барум.
И друго да те питам.
Защо бяха декласирани нашите състезатели от WRC България?
Ето защо:
http://www.rallybulgaria.com/cgi-bin/e- ... 30&n=67&g=
Нарушение на 59.1.2 .
Защо...тъмните сили продължават да раздухват огъня в тази посока? Предполагам знаеш как се прави анализ на гориво.
За ФИА рали България приключи.
Ама, удавниците се ловят за сламка.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот tsveti » Пон Юли 19, 2010 23:20

Хих-хи-хи Миро, винаги с тънкия си хумор...искрено се посмях :)
Работата е там, че не ходя един месец преди ралито заради нерегламентираните тренировки само, а поради факта, че няма как за всяко състезание да излизам отпуска, за да мога спокойно да си тренирам на официалните тренировки :) и с Виктор много добре знаем какво е да не си описал трасето и да караш по чужди записки..., ама това си е наша лична несгода и всеки се простира според чергата си ;) никой не ни е виновен...

Относно любимото ми рали Хеброс... иска ми се да изпиша 5 страници, но смятам, че ще се справя и с по-малко.
Искрен упрек към организаторите-старите, настоящите, бъдещите, всички! На кого му е притрябвало рали с такъв коефицент, след като отдавна липсват средства, отдавна федерацията не кани чужди екипажи и прочие?!? Аз лично, не виждам нищо лошо един организатор да признае настоящата криза и да сведе ралито до Национално. Какво толкова се плашат от това? Това не е срамно! Дори напротив-би било умно! Предвид ситуацията в България.

Относно другите състезания...напротив, аз бях първата, която недоволстваше от факта, че ''ще го има, няма да го има'', е да де, ама И това състезание си има история и тя е отново пряко свързана с БФАС(тук говоря за Вида). Хмм сетих се за миналата година и рали Вида! Сетете се и вие!

Лошото е, че с тази тема, навлизаме много дълбоко в други теми, които аз лично не желая да коментирам, но в случая ще си позволя съъъъвсем малко.

С изказването си, че това не е рали Хеброс, нямах предвид новите му трасета, които явно само аз и Краси не знаем кои са :roll: , а имах предвид, че шампионата умря като цяло! Умряха всякакви правила и наредби! Точно аз съм човекът, който винаги е подкрепял състезанията, дори и еднодневни, дори и осакатени..., но моите уважения към всички, да ти сервират един месец преди тридневно състезание, че ще бъде от Националният ш-т е меко казано несериозно- е няма как да подкрепя тази идея! Говорим за най-голямото състезание в България и един месец! Тук нещата са същите... Аз се готвя за нещо коренно различно примерно, защото за съжаление нито старите (все още правилните организатори), нито новите успяха да го направят и го отказаха, но пък изведнъж няколко седмици преди него отново се намира някой, който казва, че ралито ще съществува... Ок, нека така да е, но нека му сложат дата поне за след месец и половина-два!
И аз като Дамян си задавам въпросът, защо федерацията отказва да помогне в началото, а сега дори е пратила хора... Няма значение, те сътвориха такива неща, че това е като разцъфнало цвете в тръни!
И докато федерацията обръща внимание на всички прищевки и се опитва да угоди на всички, нещата винаги ще стоят по този начин! Само не разбирам...пари ли си раздават, какво ли....умът не ми го побира, ама те си знаят.
Миро, недей да негодуваш за миналата година за гр.Х И мен ме беше яд, но...всеки греши, работата тук е, че няма КОЙ да предотврати тези грешки или поправи навреме. Нали имаме правилници?! И наредби?! Имаме ли всъщност? Защото аз никъде не намирам да пише, че супер рали важи за Националния ш-т.... и така както аз бях отпаднала в Сърбия и продължих по супер рали, но само и единствено за Източноевропейската купа, за Националния ш-т ме предупредиха 5 пъти, че няма да имам класиране! Не зная дори и близките ми хора осъзнават ли какъв Национален проблем щях да сътворя, ако бях финиширала втория ден там и нямам класиране за Националния ш-т! Може и последното ми състезание да е това, но щях да вдигна България на крака! Никъде не намирам, че за състезания от Националния ш-т трябва да си заявяваш гориво и нямаш право да сипваш от свой варел... Никъде не намирам също така и, че 4Х4 колите трябва да карат с определена марка гуми отново за Националния ш-т. Както и не видях в официалните документи на рали България някъде да е записано, че то освен за всичко друго, важи и за Българският Национален Рали Шампионат! (Bulgarian national rally championchip) Хи-хи-хи, демек, направихме си едно национално състезание на аванта ;)
Няма как по средата на сезона да се приемат нови правила! Нечестно е спрямо всички и не е спортсменско! И не е редно! Наредбата е за това, за да се изготви преди състезателната година и всички организатори да я следват!
Виза и план за сигурност? След като това състезание има виза, то тази виза и план за сигурност са за определени етапи, нали така?! И таксата е платена...ми платена е, но отдавна тази такса не е в сила! Още с първото писмо на организаторите! Трябват нови 5000лв.! И ми е адски чудно как федерацията се нагърбва с тази отговорност. Всъщност...не ми е чудно! Просто никой не й се бърка и никой не го интересуват подобни въпроси.
И тук стигаме до състезателите, защото федерацията все си я дъвкаме и там нещата са ясни, ама отново моите уважения към всички, но факта, че ако има рали Хеброс отново всички ще стартират е достатъчен фактор за нещастието в българския автомобилен спорт! Защото рибата се вмирисва от към главата, ама тялото е КЪМ тази глава!!!

И Миро...., не беше нужно да казваш на всички на колко години съм... хихихи и знаеш, защото сме приятели, аз ти/ви завиждам за годините през които сте карали вие и Хеброс и Сливен и всичко!

ПП. Уау! А щях да бъда кратка! :roll: :oops:
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Да спасим рали" Хеброс"

Мнениеот Victor » Пон Юли 19, 2010 23:32

Уфффф... явно и аз като Джордж Буш имам трудности с концентрацията! Дано само да не е дислексия! С тия фермани ще ме уморите бре, хора (и госпожЪ :mrgreen: )!

Миро, никой не те упреква, че стоиш на Тъмната страна, а напротив обратното - аз си мисля, че си от добрите джедаи, ама нещата така са тръгнали, че нещо ме съмнява това състезание дали не се "спасява" с цел да ни вкара в някоя Междузвездна война!
Просто всички скачат, защото от думите ти излиза, че всички сме насрани, само няколко спасители са целите в бяло!
Айде лека нощ!
П.С. И наистина не знам на море ли ще ходя, на рали ли... важното е, че багажът е стегнат, пък ден-два преди датата се надявам да е ясно! :wink:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Рали Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта

cron