Клетките (roll-cages) за 2009г

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот Bobby_ » Нед Ное 30, 2008 22:15

Въпроса ми е следния:

Подочух че вече няма да може да отидеме при познат "тръбар" и да направим клетка по хомологационен фиш.....

имало 3 вариянта
1. Човек който имал разрешението от БФАС да прави клетки (2ма са в БГ)
2. поръчваш си клетка от ОМП или СПАРКО или...... тук ти я сглобяват хора които имат съответния разряд за заварчик....
3. купуваш си готово купе с клетка което е карало вече в националния шампионат....

Само тези двамата имат право на издаване на сертификат за произведените клетки....


....та това вярно ли е или......

това че моята бъдеща клетка ще е като за гр.А + изискванията на БФАС та даже и с повече подсилки навсякъде по купето (щото искам ако се витосам (не дай боже) да излезна жив и здрав от купето) няма да я направи годна за състезателни цели... така ли? това че мисля повече за здравината на конструкцията отколкото за олекотяването на купето и клетката ще направи негодна клтката за употреба.....

Повечето клетки са от манесманови (безшевни) тръби на Ф45 и 2,5 дебелина....
а моята ще е (може би) с Ф50мм на 3мм..... като навсякъде по основите ще е с "кутийките" и подпорите с нужната дебелина.... това по ненадеждна клетка ли е ?
Аватар
Bobby_
 
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 02:39
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот Bobby_ » Вто Дек 02, 2008 12:13

въпросния "тръбар" който мислех да ми прави клетката е човека който прави конструкцията на хибрида на Асен....
Този човек си е изградил доверие че прави всичко перфектно!

все пак някой няма ли да каже какво е положението с тези клетки?
Аватар
Bobby_
 
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 02:39
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот tstoikov » Вто Дек 02, 2008 12:33

Боби маи всичко със сигурност ще се разбере на първия старт догодина,или както беше тази на първата писта "Велико Търново" която беше отрито и се разбра какво ще изискват по ролбарите за цялата година,до тогава може само да гадаем.Лошото в случая е че ти и аз на които ни предстои направата на такава клетката може да се окаже негодна на първия старт и да бъдем върнати от прегледа.А ако някои все пак внесе яснота по въпроса смятам че ще е добре за всички.
Аватар
tstoikov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 18:34
Местоположение: Varna
Име: Тодор Стойков

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот Bobby_ » Сря Дек 03, 2008 10:52

Е..... не ми се иска само да бия път и да се подготвям изцяло за да не ме пуснат да карам....

В крайна сметка ще потърся и някой от федерацията пук те да кажат какво ще е най правилното!

предполагах че тук ще получа инфо от действащи състезатели които са далеч по-запознати от мен с изискванията кум колите!
някак си да откривам топлата вода наново ми се вижда глупаво и необосновано ...но ако се наложи и това ще направя!
Аватар
Bobby_
 
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 02:39
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот tsveti » Сря Дек 03, 2008 11:18

Правилно си чул Боби. Трябва да са направени от човек имащ сертификат за това.
Към края на месеца ще има яснота по много въпроси, нека изчакаме търпеливо хората.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот Bobby_ » Сря Дек 03, 2008 12:26

ОК благодаря ти!!!! ще изчакам с поръчките тогава!
Аватар
Bobby_
 
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 02:39
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот KOSYOU » Сря Дек 03, 2008 20:01

На писта София ,комисарите изрично заявиха че ,не са опълномощили никой да прави горепосочените клетки! Как изведнъж се оказа че, има двама такива човека? Мисля че някой хора спекулират с цел лични облаги
И САМ КОСЮ Е КОСЮ
KOSYOU
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 16:54
Местоположение: sofia

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот RaPiD » Сря Дек 03, 2008 20:22

Това са пълни глупости. Какво значение има кой е заварил тръбите, ако е направено качествено и отговаря на изискванията? Пак някой иска да си пълни гушката.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот ifcho » Сря Дек 03, 2008 20:28

Ами не са пълни глупости.
Няма как да се гарантира, че този някой е направил заварките качествено.
Ако се лицензират няколко човека, които се справят добре и знаят как се правят клетки, мисля че ще е ОК.
Но не трябва да са само двама, а доста повече...
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот bizzart » Сря Дек 03, 2008 20:31

В България какво ли няла да измислят сигурно ще кажат че има 5 човека които тряба да правят моторите и да не може някои друг да ти сътвори мотора или ще има 2 ма представители които да носят нужните части и трябва от тях да ги взимаме аиде за Ханс системата съм съгласен ама за ролбара малко не съм
bizzart
 

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот nikolainedelchev1980 » Чет Дек 04, 2008 10:20

в момента съм на тази тема ролбар,не казвам че го правя перфектен,но със сигурност не щадя заварките и си го правя доста здраво,защото всичко ще пази мен.и аз не съм съгласен че определени хора трябва да правят това
nikolainedelchev1980
 
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 09:01
Име: nikolai nedelchev

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот Bobby_ » Пет Дек 05, 2008 01:23

Баси, все пак живота ми е в тази клетка..... разбира се че тази клетка ще се произведе под мой надзор... колкото и да имам доверие на заварчика.
трябва ли да вярвам на човек който за 1път виждам или даже не съм виждал негова работа по определена кола???? някак не ме кефи.... идеята....
не стига че тръбите които ползваме са далеч по-дебели и тежки от Спарко клетката (примерно) а и са далеч повече като "Х" конфигурации или подсигуровки на рогове или ботуши..... (тези неща ги няма в един полбар на Спарко или ОМП или.....).....

Също така ми е много странен още един факт:
Клетката предлагана от Продрайв е с 35-40мм тръби а според изискванията на БФАС тръбата трябва да е минимум 45мм !!!!!!!!!!!! Е тогава значи че Танев, Румен Дунев.... и още поне 5 коли нямат правото да участват в нашия шампионат....

е ха кажете ми ако си поръчам клетка от Спарко ще мога ли да си карам Голфчето в шампионата мога даже да приложа снимка на тази клетка която даже няма "Х" на вратата, на тавана и зад седалките...... с което пак не отговаря на изискванията на БФАС и сигурно няма да ме пуснат да карам ....

В крайна сметка май ще се наложи да поизчакам награждаването и тогава да чуя какви са ги измислили господата от БФАС така че да си правя сметка дали изобщо да карам в националния шампионат....

Все пак нямам реклами по колата и нямам излишни Х0,000лв за 4 писти в годината..... искам да карам и 7те но ..... всички знаеме колко пари е едно участие на писта....

с тези системи Ханс.... с тези изисквания към колите и пилотите, този спорт ще стане недостъпен за много състезатели а тези като мен дето са мераклии да премерят сили или просто да покарат за кеф, ще бъдат игнорирани и по тези състезания ще участват само хора с доста пари за харчене и ..... нищо интересно по пистите... и накрая пак ще си караме по улиците и планините....
Аватар
Bobby_
 
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 02:39
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот Astra_26 » Пет Дек 05, 2008 01:55

Ти май нещо много лесно се отказваш. Я разгледай тук http://www.ompracing.it/pdf/en/rollbar.pdf прочети и приложение "J". Ако се направи всичко както е описано, няма да имаш проблеми и колата ще мине прегледа на първата писта, на която отидеш. Двама човека ще одобряват ролбарите, няма да ги правят. И ще дават сертификат за издържан по приложение "J" ролбар. При положение, че е направен грамотно, не е толкова страшно.
А тези тръби по 35мм, на споменатите от теб коли, не са от стомана 45 (Fe45), а от хром-молибденова сплав (Cr-Mo) :wink:
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот Bobby_ » Пет Дек 05, 2008 11:05

Astra_26 написа:Ти май нещо много лесно се отказваш. Двама човека ще одобряват ролбарите, няма да ги правят. И ще дават сертификат за издържан по приложение "J" ролбар. При положение, че е направен грамотно, не е толкова страшно.


Повярвай ми че няма да се откажа толкова лесно :) още преди да знам че има българи състезатели си мечтаех да съм състезател.... (бил съм 7-8 годишен...) на първата писта София която гледах ... ревах от яд че не мога да карам.... :)

Ето това е друго нещо... нека да одобрят клетките !!!! Нека да издадат сертификат!!!! С тези условия съм много по-съгласен!

Все пак теб като състезател и организатор ще те послушам ..... определено има какво да науча от теб! Мисля да изчакам награждаването и там да разбера какви ше са евентуалните изисквания за следващата година!

относно приложение "J" много търсих ама не открих почти нищо.... въпреки това продължавам и ....ще си подготвя колата ако ще и да ровя още мноооого време по нета или .....
Аватар
Bobby_
 
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 02:39
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Клетките (roll-cages) за 2009г

Мнениеот txl » Пет Дек 05, 2008 11:20

Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта

cron