Порше по ралитата в България?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Порше по ралитата в България?

Мнениеот Прасе 928 GT » Пон Юли 18, 2005 12:41

Бих искал да помоля някой от знаещите да разкажат нещо повече за представянето на Порше по различните състезания из България.

Знам, че Радослав Петков от Енина е карал едно, даже се говори че още го има, ама тези работи са малко афиф... Малко повече данни за модела?

Предварително благодаря!
Прасе 928 GT
 

Порше по ралитата в България?

Мнениеот Бабачев » Пон Юли 18, 2005 21:45

Качих снимки в албума на Поршета участвали в Български ралита.
Бабачев
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 06, 2005 18:20
Местоположение: СОФИЯ
Име: ХРИСТО БАБАЧЕВ

Мнениеот plm » Пон Юли 18, 2005 22:00

Снимките са уникални!
Доколкото знам Поршето на Радослав Петков е било абсолютно нормално.Може да попитаме за него.
Истински коли/бегачки/от снимките са на Хенри Тойвонен,на Дюез/RAS Sport/-белгийски пистов състезател,и на Райнер Алтенхаймер,който сам си е подготвял колите.
За колата на Ст.Колев не знам,защото той винаги се оплакваше,че не му вървят колите.Той караше и едно Тарга.
Знам,че като го биеше Квайзар със Шкода направиха шашма с времената,но чехите се усетиха и стана голям фал.На една от снимките не може да се сбърка Ст.Колев,защото е на ляв завой и толкова се е наклонил на ляво,че главата му е навън.Возил съм се с него и на десен завой почти лягаше в мен.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Гост » Сря Юли 20, 2005 13:12

plm написа:Снимките са уникални!
Доколкото знам Поршето на Радослав Петков е било абсолютно нормално.Може да попитаме за него.
Истински коли/бегачки/от снимките са на Хенри Тойвонен,на Дюез/RAS Sport/-белгийски пистов състезател,и на Райнер Алтенхаймер,който сам си е подготвял колите.
За колата на Ст.Колев не знам,защото той винаги се оплакваше,че не му вървят колите.Той караше и едно Тарга.
Знам,че като го биеше Квайзар със Шкода направиха шашма с времената,но чехите се усетиха и стана голям фал.На една от снимките не може да се сбърка Ст.Колев,защото е на ляв завой и толкова се е наклонил на ляво,че главата му е навън.Возил съм се с него и на десен завой почти лягаше в мен.


Благодаря много и на двама ви!

Поршето на Радослав Петков изглежда да е RS, ама може и да греша. Със сигурност не е със стандартния мотор от 911SC... Това на Колев е стандартно 911 2.7 като го гледам...

Много бих се радвал ако питате за малко повече детайли.

Между другото Ротманс Порше-то на Тойвонен още е регистрирано в Англия и съществува!!!
Гост
 

Мнениеот txl » Сря Юли 20, 2005 13:53

Anonymous написа:Между другото Ротманс Порше-то на Тойвонен още е регистрирано в Англия и съществува!!!


Поршето, с което е карал в Бългаиря ли? Дай малко повече информация и линкове, ако имаш :wink:
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот littleredaudi » Сря Юли 20, 2005 14:45

Абе къде са тия снимки? Дайте линк че трудно се оправям с компа.
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Мнениеот Гост » Сря Юли 20, 2005 18:24

txl написа:
Anonymous написа:Между другото Ротманс Порше-то на Тойвонен още е регистрирано в Англия и съществува!!!


Поршето, с което е карал в Бългаиря ли? Дай малко повече информация и линкове, ако имаш :wink:


Просто пуснах номера на колата А451 BJB в една търсачка на регистрации на Английската Automobile Associatio и излезе като "Порше", което значи че още съществува. Ще се разровя повечко... А вие да питате за Петков и Колев, моля :wink:
Гост
 

Мнениеот txl » Сря Юли 20, 2005 18:41

littleredaudi написа:Абе къде са тия снимки? Дайте линк че трудно се оправям с компа.


http://forum.rally-club.net/album_cat.php?cat_id=7
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот littleredaudi » Сря Юли 20, 2005 21:11

БЛАГОДАРЯ!!! Страхотни коли са се търкаляли едно време! А какво е станало с тия Поршета? И Фиат 131Абарт мернах и Рено5 турбо!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Мнениеот plm » Чет Юли 21, 2005 20:56

Много е жалко това,че по-младите няма къде да прочетат за историята на рали-спорта в България.В БФАС няма нищо като архив,например,макар,че служителите там са пожизнени.
Затова тхл полага усилия за набиране на информация от миналото.Добре е,че се включи и Бабачев.
Може да разгледаш това:

http://golden-sands.rally-club.net/zlatni_en.html
http://www.rally-club.net/galleries/oldpics.htm
http://www.rally-club.net/articles/alpine.html
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот txl » Пет Юли 22, 2005 13:22

Сега пак се позарових да търся някои неща, в архивите, които plm ми е дал.

Та относно Поршетата:
През 1971 т. нар. Балканско рали, на което домакини са били различни държави през различните години (вкл. България), е било в Гърция. Та в това състезание Марин Велев / Петър Илиев са карали някакво Порше 911Т и са завършили шести в генералното. Обаче, както пише във вестника: "Поради някои наши недовиждания този екипаж не беше включен в нито един клас". Иначе участвали са и Чубрикови с Алпин (предполагам френския) и са водили в класирането, когато на 170 километра преди финала са счупили окачване и отпадат. Спечелил е "Сироко", пак с Алпин. Участвали са общо шест български екипажа.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот littleredaudi » Пет Юли 22, 2005 13:40

Абе малко е извън темата ама :oops: :oops: Преди време четох статия че Валери Великов мисля е правил Лада с турбо в Шумен! Колата е учствала във високопланинския шампионат! Карала е жена ама забравих името и ! Та въпроса ми е Вярно ли е това и каква и съдбата на тоя автомобил?
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Мнениеот txl » Пет Юли 22, 2005 13:55

littleredaudi написа:Абе малко е извън темата ама :oops: :oops: Преди време четох статия че Валери Великов мисля е правил Лада с турбо в Шумен! Колата е учствала във високопланинския шампионат! Карала е жена ама забравих името и ! Та въпроса ми е Вярно ли е това и каква и съдбата на тоя автомобил?


Ами щом е извън темата, пусни го в нова тема...
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот littleredaudi » Пет Юли 22, 2005 14:52

Става ! Само да намеря статията че да дам повече сламки да се хванете :lol: :lol: :lol:
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Та относно Поршетата

Мнениеот Бабачев » Пет Юли 22, 2005 20:17

В седмото поред Балканско рали в Гърция , Марин Велев кара с Поршето което е с №1 в архивните снимки от рали Златни пясъци 1971г. Той и екипажа с Шкода 1000МВ Славчо Ставрев - Киро Киров не са включени в националния отбор за това състезание но са участвали за генерално класиране- не за отборно. В отбора са включени Чубриков с Алпин, Стоян Колев с БМВ 2002 АЛПИНА и Йордан Топлодолски с Москвич 412. От стартиралите 36 екипажа на финала са пристигнали само 13.
Бабачев
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 06, 2005 18:20
Местоположение: СОФИЯ
Име: ХРИСТО БАБАЧЕВ

Следваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта